Çocuk Bayramı etkinlikleri
Reklam
Reklam

Çocuk Bayramı etkinlikleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Karaman Mali Müşavirler Odası başkanlık değişimi yaşandı

24 Nisan 2019 - 16:44
Reklam

İstiklal Ortaokulu  7. Sınıf öğrencisi  Aslı Yağmur ALAN   23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde Karaman  Mali Müşavirler Odası başkanlığına geçti. 
    Başkan ALAN , Mali Müşavirlik mesleğin konusu ve sorunlar hakkında şu görüşlere yer verdi; 
“Ülkemizin zengin ve dünyada söz sahibi bir ülke olması gerekiyor. Bu sebeple Mali Müşavirler Devlet ile mükellefler arasında köprü vazifesi görerek, mükelleflerimizin vergisini zamanında devlete ödemesine katkı sağlayan önemli bir meslektir. Ayrıca Dünya da en önemli mesleklerden olan DENETİM mesleği de Mali Müşavirlerin yetkisi alanındadır.
Ayrıca Mesleki Sorunlar hakkında da görüş belirten ALAN ; 
  Bir çok sektörde uygulanan KATMA DEĞER VERGİSİ indirimi , 
Mücbir sebep  Yani ; Hastalık ve özel günler için zorunlu sebep kolaylığı ,
Bu kadar yoğun çalışma temposunda sağlıkta YIPRANMA PAYI ,
Mali Müşavirlerin aileleri ile birlikte gerçek anlamda ‘mali tatil’ yaşayabilmelerini ve Tahsilat sorununa çözüm istiyorum … diyerek sözlerini tamamladı . 
Söz Alan Karaman Mali Müşavirler Odası Başkanı Umut AYDIN da koltuğunu devir ettiği  Aslı Yağmur ALAN ‘ ın ve diğer misafir öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Umut Aydın mesleki sorunlara değinen Aslı Yağmur ALAN ‘ a teşekkür ederek geleceğimizin emin ellerde olduğu belirtti ve teşekkürlerini sundu. 

Bu haber 1192 defa okunmuştur.