Cihannüma Şubat Buluşmasında İlim Yayma Cemiyetini Ağırladı
Reklam

Cihannüma Şubat Buluşmasında İlim Yayma Cemiyetini Ağırladı

Cihannüma Derneği Karaman Şubesi Şubat Buluşmasında İlim Yayma Cemiyeti Karaman Şubesinin üyeleriyle Pazar Sabah Namazı Buluşmalarında Hatuniye Medresesi’nde bir araya geldi.

29 Şubat 2016 - 08:58 - Güncelleme: 29 Şubat 2016 - 09:12
Reklam

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Hacıbeyler Camiinde kılınan sabah namazından sonra Hatuniye Medresesi’ne geçildi. Program Şükrü Özdemir Hoca tarafından okunan Fetih suresi ile başladı. Sonrasında Cihannüma Derneği İl Temsilcisi Cahit Suci bir konuşma yaptı. 28 Şubat sürecinde İmam-Hatipler ve Erbakan Hoca üzerinden İslam’a savaş açıldığını belirten  Suci “Allah’a ve onun dinine savaş açıp da kazanan olmamıştır. Allah’ın dinine savaş açanlar hep kaybetmiştir ve bundan sonra da hep kaybedeceklerdir.” Diyerek 28 Şubat sürecinin millet üzerinde oluşturduğu travmadan bahsetti. Suci  “28 Şubat sürecinin 1000 yıl devam edecek bir süreç olduğunu vurgulayanlar tam 5 yıl sonra kapatmaya çalıştıkları İmam-Hatip mezunu bir liderin Başbakan olduğunu gördüler.” dedi. 

Konuşmasının devamında Suci ‘ Bugün aynı zamanda Erbakan Hocamızın ahirete irtihalinin 5. Sene-i devriyesi. Onu rahmetle anıyoruz. Erbakan Hoca havuz sistemiyle faiz belasına vurduğu darbe ve kurduğu D-8’lerle ümmetin birliğine kapı araladığı için darbeye maruz kalmış bir liderdir. Allah’a hamdolsun ki onun ektiği tohumlar bugün filizlenmekte ve yeni bir Türkiye’nin, yeni bir dünyanın kapısını aralamaktadır. Hakkı savunan adam olan Erbakan Hocamız bugün milletimiz tarafından dualarla anılmaktadır. Bundan daha büyük bir saadet olabilir mi.’ dedi. Sonrasında KMÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Mehmet Çetin hadis sohbeti yaptı. Yapılan kahvaltının ardından Şubat Şehitleri ve Rahmetli Erbakan Hoca için okunan hatmi şerifin duası İsmail Özdemir hoca tarafından yapıldı ve program sona erdi.

Bu haber 1919 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..