CHP Karaman Milletvekili
Reklam

CHP Karaman Milletvekili

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM'de yaptığı konuşmada;

10 Mayıs 2019 - 20:28 - Güncelleme: 10 Mayıs 2019 - 20:38
Reklam

KARAMAN MİLLETVEKİLİ ÜNVER AYRANCI’NIN SESİ OLDU
Karaman'ın Ayrancı Barajı’ndan salınan sular nedeniyle mağdur olan köylülerin sesi oldu. Su baskınına uğrayan bölgenin afet kapsamına alınmasını talep etti.
Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Ayrancı Barajı’ndaki doluluktan dolayı salınan suları ve bu sebeple tarlası sular altında kalan köylülerin sorunlarını dile getirdi. Ünver, su baskınlarından etkilenen köylerin afet kapsamına alınmasını istedi.
ARAZİLERİ SU BASTI
Konuşmasında, Ayrancı Barajı’nın bölgedeki yağışlardan dolayı dolduğunu ve bu sebeple barajdan su salınmaya başlandığını ifade eden Ünver; “Ne var ki bu yıl suyun fazla olması ve Ayrancı ile Ereğli barajlarının beslediği Akgöl’e su taşıyan kanalların ve derenin yıllardır ıslah edilmemesi sebebiyle başta Ambar ve Kale köylerimiz olmak üzere Ayrancı bölgemizdeki arazileri su basmıştır.” dedi.    ÇİFTÇİNİN ZARARI KARŞILANSIN    
Tarım ve Orman Bakanlığı, DSİ Genel Müdürlüğü ve Karaman Valiliği başta olmak üzere ilgili ve yetkililerin, bölge insanının uğramış olduğu zararlara duyarsız kalmaması gerektiğini dile getiren CHP Karaman Milletvekili Ünver konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Su baskınlarından etkilenen köylerin afet kapsamına alınmasını, köylerimizin ve çiftçimizin zararlarının karşılanmasını, ayrıca, bugüne kadar yapılmayan, bölgedeki dere ve kanal ıslahı çalışmalarının programa alınarak yapılmasını ve önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde taşkın ve zararların yaşanmasının önüne geçilmesini talep ediyorum."

Bu haber 569 defa okunmuştur.