Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
CHP ACILI AİLEYİ ZİYARET ETTİ, OLAY YERİNİ İNCELEDİ
Reklam

CHP ACILI AİLEYİ ZİYARET ETTİ, OLAY YERİNİ İNCELEDİ

CHP Karaman İl Başkanlığı, Ayrancı'da yaşanan üzücü olayın ardından bir dizi inceleme ve ziyarette bulundu.

Reklam
28 Haziran 2020 - 11:20
Reklam

CHP İl Başkanlığından yapılan açıklamada;

"24 Haziran günü Ayrancı ilçemiz Saray Köyde Mahmut ve Enes Atmaca kardeşlerin sulama kanalına düşerek hayatlarını kaybettikleri talihsiz bir olay yaşandı.

Hayatlarının başında iki yavrumuzun can vermesi bizleri de derinden yaralamıştır. İl Başkanımız Mustafa Cem Kağnıcı, il yöneticilerimiz ve Gençlik Kolları İl Başkanımız Mustafa Durmaz ile acılı aileyi evlerinde ziyaret edip, başsağlığı diledik.

Ardından olayın gerçekleştiği su kanalında incelemelerde bulunduk. Sulama kanalında uyarıcı levha dışında önlem alınmadığı görülmekte maalesef. Köye doğru olan bölüm telle çevrilmiş ancak teller tahrip edilmiş ve yeterli bir önlem olarak görülmemekte. Ailenin en büyük isteği başka canların yitip gitmemesi, ocaklara ateş düşmemesidir.

Başka Mahmutlar, Enesler can vermesin diye gereken önlemler kanal boyunca en azından yerleşim yerlerine yakın bölgelerde acilen alınmalıdır.

Barajdan gelen sulama suyunun akış hızını dikkate aldığımızda yetişkin bir insanın bile kanala düşmesi halinde maalesef kanaldan kurtulması çok zor. Halkımızın sağlığı ve refahı için ümit ediyoruz ki bütün yerel yöneticilerimiz çözüm üretmek için birlikte çalışacaklardır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de bu konuda üzerimize düşeni yapacağız ve konunun takipçisi olacağız.   


    

                                                                                    


Bu haber 5459 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..