Büyük Şampiyonada Karaman’ı Temsil Edecekler
Reklam

Büyük Şampiyonada Karaman’ı Temsil Edecekler

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından düzenlenen, Avrupa’nın en çok katılımlı satranç şöleni “Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları”, Antalya’da başladı. Ana sponsoru Türkiye İş Bankası olan TSF 7 bin kişiyi aşkın ‘Türkiye buluşması’ havasında geçen şampiyonalar ile dev bir organizasyona imza atıyor.

22 Ocak 2020 - 14:17

Türkiye’nin 81 ilinden 2 bin 557 sporcu ve aileleri ile birlikte toplan 7 bin kişinin üzerinde katılımcının olduğu “Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları” 7’den 70’e farklı yaş kategorilerinde zorlu şampiyonluk mücadelesine sahne olacak.

Türkiye Kupası Satranç Müsabakalarında İlimizi Temsil Edecekler 25- Ocak 2 Şubat tarihleri arasında Antalya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan Satranç müsabakalarında Karaman’ı temsil edecek isimler belli oldu.

Türkiye’nin, hatta Avrupa’nın en büyük satranç organizasyonu Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Şampiyonaları için geri sayım başladı. 19 - 25 Ocak tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan bu büyük satranç organizasyonunda 2 bin 500’ün üzerinde sporcu şampiyonluk mücadelesi verecek. Küçükler Şampiyonası'nda bin 874, Yıldızlar Şampiyonası'nda 600 ve Emektarlar Şampiyonası'nda 83 sporcu karşılaşacak. Büyük şampiyonada aileler, antrenörler ve diğer katılımcılar ile birlikte 7 binin üzerinde kişi misafir olacak.

Küçükler’de başhakem IA Harun Küçükkılınç, gözlemci IA Oğuz Cem Akın, Yıldızlarda başhakem IA Emin Yasa Altun, Gözlemci IA Ahmet Uçtu, Emektarlarda başhakem FA Selda Serenli Elden gözlemci FA Olgun Kazım Kulaç’tır.

2020 Türkiye Kupası Satranç Türkiye Küçükler, kategorisi müsabakaları 25 Ocak-2 Şubattarihleri arasında Antalya’nın Belek İlçesinde düzenlenecek.

Karaman’ı Temsil Edecek Liste şu şekilde:

Devrim Eryiğit ,Cengiz Eryiğit , Mücahit Yenil Can Barkın Özkale , Fatih Demirci Katılacaklar.

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 620 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..