• Zirve
EĞİTİM Haber Girişi : 16 Kasım 2019 18:12

Burs Kredi Başvuru Sonuçları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu twitter hesabı üzerinden burs kredi başvurularının açıklandığını duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen burs/kredi başvuru sonuçları açıklandı.

KYK burs sonuçları açıklandı! Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) tarafından yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen burs/kredi başvurularına ilişkin sonuçlar açıklandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu twitter hesabı üzerinden burs kredi başvurularının açıklandığını duyurdu.

“Beklediğiniz an geldi! Kredi/burs başvuru sonuçları açıklandı.

Her zaman olduğu gibi binlerce gencimize geleceklerini inşa ettikleri bu süreçte destek vereceğiz ve onların yanında olmaya devam edeceğiz.

Hepinize başarılı bir eğitim dönemi dilerim.” Dedi.

Kredi Ve Yurtlar Genel Müdürlüğü internet adresi üzerinden duyuruyu yayınladı.

·        2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı ÖSYM ve arasınıf 19. yedek yurt sonuçları açıklanmıştır.

·        2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı Ek kontenjanla ÖSYM tarafından bir yükseköğretim programına ilk defa yerleştirilen öğrenciler ile 7143 sayılı Kanun kapsamında aftan yararlanarak yeniden öğrenime başlayan öğrenciler, Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına ilk defa yerleştirilen öğrenciler, Lisansüstü öğrencileri (Arasınıf dahil), Yatay ve dikey geçiş yapan öğrenciler, Yurt içi ve yurt dışı değişim programına katılan ve lisans tamamlama öğrencileri için 10. yedek yurt sonuçları açıklanmıştır.

·        04.11.2019-10.11.2019 tarihleri arasında yapılan 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı yedeği biten il ve ilçelere yurt başvuru sonucu açıklanmıştır.

.Kurs/kredi hakkı kazanan öğrenciler taahhütnamenizi süresi içerisinde Dijital Türkiye (e-Devlet) üzerinden onaylamayı unutmayın

 https://sonuc.kyk.gov.tr/