Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Bunlardan Az Ye, Çok Doy!
Reklam

Bunlardan Az Ye, Çok Doy!

Bunlardan Az Ye, Çok Doy!

06 Ocak 2018 - 15:38
Reklam

1-Yulaf Ezmesi

Kahvaltıda biraz yulaf ezmesi yerseniz sizi öğlen yemeğine kadar tok tutar ve bu özellikle diyette olan kişiler için güzel bir seçenek oluşturuyor. Yulaf tam tahıl grubundadır. Yani tahılın üç katmanına da sahiptir. Besin değeri yüksek lif ve nişasta karbonatı içerdiği için uzun süre tok tuttuklarını bilim adamları isbat etmiştir ve daha az kalori almak için yulaf ezmesini su veya yarım yağlı sütle karıştırıp yiyin.

2-Patates

Araştırmalar patatesin içerisinde bol miktarda nişasta olduğundan uzun süre doygunluk hissi verdiğini ortaya koymuştur. Patatesi özelliklede haşlayarak yemek daha az kalori kazanarak tok kalma süremizi uzatıyor.

3-Çorba

Özellikle yemeklerden önce az kalorili çorba içmek ana yemek gelince daha az yemenizi sağlar nedeni ise çorbanın size verdiği doygunluk hissi .Çorbanın içerisine az da olsa katacağınız ekmek parçaları mideye ulaştığı zaman mide beyne doyum hissi gönderir .Buda sizi az yemeye teşvik eden bir diğer besin.

4-Yumurta

Kahvaltıda yumurta yemek açlığınızı dindirir ve gün boyu az yemek yemenizi sağlar ve buda size daha az kalori olarak döner. Yumurta içerisinde barındırdığı yüksek protein sayesinde tokluk hissini size oldukça uzun bir süre vermesine sebep olur Yumurtayı yağda kızartmak yerine haşlayarak ve yağ püskürterek omlet yaparak yemek yumurtadan daha fazla enerji almanız anlamına gelir.

5-Portakal

Bir çok insan meyveler arasında muzun en fazla tok tuttuğunu zanneder ama yapılan bir araştırmada portakal muza göre tam iki kat daha fazla doyurucu. Ayrıca muza göre daha fazla su içermesi doyuruculuğunu artıran önemli bir etken. Portakal suyu içmek yerine portakalı bütün olarak tüketmek daha iyidir. Böylece içeriğindeki liflerin tamamını almış olursunuz. Ayrıca portakal suyunu içmek kendisini yemek kadar doyurucu olmamaktadır.

 

Kaynak: 4buddy.com
Bu haber 1849 defa okunmuştur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OZAN ARİF KARAMAN'DA
OZAN ARİF KARAMAN'DA
HUZUR VE GÜVEN..
HUZUR VE GÜVEN..