Bozkandak Köyüne KOP’tan Yeni Ahır İnşaatı İçin %50 Hibe
Reklam

Bozkandak Köyüne KOP'tan Yeni Ahır İnşaatı İçin %50 Hibe

Ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca hayvancılığa yönelik olarak çeşitli hibe ve desteklemeler uygulanmaktadır.

02 Kasım 2017 - 14:15
Reklam

Ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca hayvancılığa yönelik olarak çeşitli hibe ve desteklemeler uygulanmaktadır. Bu bağlamda mevcut hayvancılık işletmelerin et üretiminde verimlilikleri ve kalitelerinin artırılması ile bölgesel kalkınmayı sağlamaya yönelik yatırımların desteklenmesi amacıyla Bakanlığımız tarafından 2014 yılından itibaren her yıl Ocak, Şubat ve Mart aylarında hibe programı başvuru süreci açılmaktadır. Hayvancılık Hibe Desteği kapsamında; Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Konya Ovası ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki illere hayvancılık yatırımları desteklenmektedir.

İl Müdürlüğüz tarafından KOP projesi kapsamında 2014 yılından bu güne kadar 289 koç-teke projesi ile 7 ağıl-ahır projesi uygulamaları için yetiştiricilerimize 2.518.985 TL hibe destekleme ödemesi yapılmıştır.

İlimizde KOP Projesi kapsamında 2017 yılı içerisinde projesini tamamlayan Bozkandak Köyünden Mustafa KAÇMAZ’ın toplam proje bedeli 300 bin TL olan 49 başlık yeni ahır inşaatı projesine, yerinde kontrolleri yapılarak 142 bin TL hibe desteği ödemesi yapılmıştır.

Kaynak: karaman haberleri
Bu haber 2778 defa okunmuştur.