• BIST 78.844
  • Altın 125,483
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Karaman 18 °C
  • Konya 12 °C
  • Ankara 9 °C
  • Antalya 24 °C
  • İçel 26 °C

Biz Seni Çok Sevdik, Davutların Ahmet

Osman BURÇAK

Allah herkese niyetine göre versin. Bu davanın doğal lideri R. Tayyip ERDOĞAN, halkın oyları ile Cumhurbaşkanı seçilince eli kulağında bekleyen şer güçler, şimdi bunların işi bitti dedikleri anda görev aldın. Liderliği tartışılmaz biri olan Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’dan sonra bu hareketin başına geçerek başarılı olmak öyle her babayiğidin harcı değildir.

Sizin de söylediğiniz gibi, Başbakan danışmanlığı, Dış içleri Bakanlığınız ve Başbakan olma sürecinde hiçbir zaman görev istemediniz. Görev almak için kulis yapmadınız. Biz buna şahidiz.  Bütün makamlara adeta davet edildiniz. Dünyalık makamlar size birer birer tevdi edilirken halkımız yeri geldiği zaman sizleri hep bir üst makamda görmek istedi. Allah da nasip etti.

Zor zamanda görev aldınız. Zor zamanda bu zorlu görevlerden alnının akıyla çıktınız. Hani Başbakan olur olmaz, ana ocağınız olan Taşkent’e gelmiştiniz. Demiştiniz ki; Bir gün Davutların Ahmet zorda kalırsa seher vakitlerinde, sabah namazlarından sonra benim için dua edecek misiniz? Oradaki kalabalık ve ekranları başındaki sevenleriniz hep bir ağızdan evet dua edeceğiz demişlerdi. Şuna inanın bu millet ve ümmet sizin başarınız için her daim dua etti. Mazlumun, mağdurun, beli bükülmüş ihtiyarların, dağdaki çobanın, her mitinginizde kitap dağıttığın sabilerin ve kısaca ümmetin duası Allah tarafından kabul olmuş olacak ki, başınız  dara  düşse de içinden çıkamadığınız bir durum hiç olmadı. En zor durumlardan Allah sizi alnınızın akıyla çıkardı.

Seçim meydanlarında ilden ile hiç yorulmadan koştunuz. Belki yoruldunuz ama millete karşı olan gülücüklerinizi hiç eksik etmediniz. Rakiplerinize kızarken bile, “Müslümanın Müslümana tebessümü sadakayı fıtırdır.” Düsturunu hatırlayıp onlara da gülücükler dağıttınız. Sizi sevmeyenler sadece durduğunuz pozisyon gereği, savunduğunuz dava icabı sevmediler. Yoksa kişiliğinize, çalışkanlığınıza, bilgi ve birikiminize kimse bir şey demedi. Tıpkı Rahmetli Erbakan hocaya dedikleri gibi. İnönü öyle demiş. Son yüzyılda topraklarımızdan zeki bir insan çıktı, oda dinci çıktı demiş. Evet, siz ve sizin gibilerin kabahatı,  Müslüman olmanız ve Müslümanca yaşamaya gayret etmeniz. Sömürü düzeninin dönen çarkına çomak sokmanızdır. Çünkü “Müslüman hayra motor, şerre fren olmak zorundadır."

Biz isterdik ki Başbakanlık görevine devam edesiniz. Ama her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır derler. Biz sizin Sn. Erdoğan ile aranızda ideolojik anlamda bir farklılık olmadığını biliyoruz. Aranızdaki farklılığın taktiksel düzeyde olup ortak noktalarınızın çok olduğunu da biliyoruz. Siz davanızı nefsinizin önünde tuttunuz. Bize düşen bu saatten sonra neden oldu, niçin oldu, nasıl oldu gibi soruları bir kenara bırakıp yolumuza devam etmektir. Dava erleri kişilerin peşinden koşmaz. Davanın peşinden koşar. Kişiler değişse de hedef değişmez. Hedef bütün insanlığın kurtuluşu için gücümüz yettiğince çalışmaktır.

Ne mutlu size ki,  Siyasete temiz olarak girdiniz ve temiz olarak kaldınız. Gidişiniz de gelişiniz kadar tertemiz oldu. Bir takım fitne odaklarına fırsat bırakmadan hiçbir faninin terk edemeyeceği makamları elinizin tersiyle ittiniz. Kardeşlik hukukuna ve dava ahlakına riayet ettiniz ya. İşte o zaman sizi sevenlerin gözünde bir kez daha büyüdünüz.

Dün size oy vermeyenler, size her türlü hakareti yapanlar bugün bizden çok Davutoğlucu oldular. Size methiyeler düzüyorlar. Böyle temiz, böyle çalışkan ve başarılı biri bir daha gelmez diyorlar. Bu sefer Ak Partiye oy verecektim Davutoğlu gidince artık vermeyeceğim diyorlar. Onlara sormak lazım, dün sandık önünüze konduğu zaman neredeydiniz? Şimdi mi aklınız başınıza geldi. Hayır, biz biliyoruz, onların niyeti üzüm yemek değil, fitne çıkarmak. Size ve bizlere düşen bu fitne gruplarının oyununa gelmemektir.

Biz seni çok sevdik, Torosların bağrından çıkan yiğit insan. Davutların Ahmet. Biz sana bakınca düşmandan korkmamayı öğrendik. Düşmanına bakarken gözündeki hışmı, dostuna bakarken de güveni gördük. Toplumun her kademesi sizi çok sevdi. Öğrenciler sevdi, çocuklar sevdi, sokak seni çok sevdi, kısacası herkes seni çok sevdi. Eminim ki senin sevgin bu milletin kalbinden hiç eksik olmayacak.

Bir zamanlar Rahmetli Erbakan için “ Seni seviyoruz Savunan adam “ demiştik. Bu günde “Seni seviyoruz, yüzünden gülücükler ve güven hiç eksik olmayan adam” diyoruz.

Allah yolunu açık etsin, Allah yar ve yardımcın olsun.

Bu yazı toplam 2800 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim