Reklam
Reklam
Reklam
BİR GRUP TÜRK HACI ADAYI MEDİNE’DE KAZA YAPTI!

BİR GRUP TÜRK HACI ADAYI MEDİNE'DE KAZA YAPTI!

Diyanet İşleri Başkanlığına Ait Otobüs Medine’den Mekke’ye Giderken Kaza Yaptı

26 Temmuz 2018 - 12:15 - Güncelleme: 26 Temmuz 2018 - 12:19

Kutsal topraklara giden kafilelerden Antalya 4. kafile 2.grup hacı adaylarını taşıyan aracın Mekke'ye 90 kilometre kala önüne çıkan biraraca çarpması sonucu alev alarak yandı.

Antalya Müftüsü Osman Artan:

"Hac görevi için Mekke'ye gidiyorlardı. Geridönmeleri de söz konusu değil, her türlü ihtiyaçları başkanlığımızcakarşılanacak, hac görevlerini yapacaklar"

"Hacılarımız görevlimizin üstün gayretiyle camlarkırılmak suretiyle otobüsten tahliye edildi. Küçük yaraları var, ciddi manadayaralı yok"

Antalya Müftüsü Osman Artan, kutsal topraklara gidenkafilelerden Antalya 4. kafile 2. grup hacı adaylarının Mekke yakınlarında kazayapmasına ilişkin, "Geri dönmeleri de söz konusu değil, her türlüihtiyaçları başkanlığımızca karşılanacak, hac görevlerini yapacaklar."dedi.

Yabancı olan şoförün hayatını kaybettiğini dile getirenArtan, "Hacılarımız, görevlimizin üstün gayretiyle camlar kırılmaksuretiyle otobüsten tahliye edildi. Kafile başkanımızdan aldığımız bilgiyegöre, küçük yaraları var, ciddi manada yaralı yok." diye konuştu.

Yaralıların bölgedeki Diyanet İşleri Başkanlığınınhastanesi ile Arap hastanelerine kaldırıldığını aktaran Artan, hacılarınbavullarının, eşyalarının otobüste yandığını anlattı.

Mağdur olmamaları için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hertürlü tedbiri aldığını vurgulayan Artan, şunları kaydetti:

"Cep telefonları da eşyalarıyla birlikteyandığından, yakınları ulaşmakta zorluk çekebilir. Biz yakınlarına haberveriyoruz, şu an olumsuz bir durum söz konusu değil. Otobüsten inerken küçükyaralanmalar var. Hac görevi için Mekke'ye gidiyorlardı. Geri dönmeleri de sözkonusu değil, her türlü ihtiyaçları başkanlığımızca karşılanacak, hacgörevlerini yapacaklar. Başkanlığımız, orada hacılarımız için seferberoldu."

Kaynak: AA
Bu haber 7403 defa okunmuştur.