BİLGİLENDİRME SUNUMU YAPILDI
Reklam

BİLGİLENDİRME SUNUMU YAPILDI

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Vali Fahri Meral Başkanlığında toplandı.

08 Ekim 2019 - 09:12

Valilik Toplantı Salonunda saat 14.00’de gerçekleştirilen toplantıda, Karaman İl Afet Müdahale Planı ve Afet ve Acil Durumlara yönelik kurul üyelerinin kurumları kapsamında görev sorumluluklarına ilişkin Karaman Afet Müdahale Planına ilişkin bilgilendirme sunumu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce gerçekleştirildi.
     
Toplantıda, Karaman İlinde afet ve acil durumlara yerel düzeyde müdahalenin ve buna ilişkin hazırlık faaliyetlerinin (planlama, tatbikat, eğitim) etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesine yönelik olarak Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Üyelerine görev ve sorumluklarının farkına vararak afet ve acil durumlara yönelik etkin bir yönetişimin sağlanmasının önemi vurgulandı. 
 
Vali Fahri Meral toplantıda yaptığı konuşmasında; ‘İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının “Afetlere Hazırlık Yılı” olarak ilan edildiğini belirterek, afet acil durumlarda müdahale faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi için planlamanın son derece önemli olduğunu ifade etti.  
 
Vali Meral, Karaman İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyelerinin kurumlarınca Karaman Afet Müdahale Planı (KAMP) kapsamında daima hazır bulunmasının yanı sıra afet ve acil durumlarda tüm kurumların personelleri ile birlikte görev ve sorumlulukların farkında olmalarının önemli olduğunun altını çizdi.
 
Gerçekleştirilen toplantıya; Vali Fahri Meral’in yanı sıra Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Gümrah ile koordinasyon kurulunun diğer üyeleri katıldı.

Bu haber 669 defa okunmuştur.