Berlin Fuarında Karaman Tanıtılacak
Reklam

Berlin Fuarında Karaman Tanıtılacak

Dünyanın en büyük ve en prestijli turizm fuarı olarak kabul edilen ITB Berlin 2016 Uluslararası Turizm Fuarı bu yıl 9-13 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Fuarda ilimizi Karaman Belediyesi temsil edecek ve Karaman'ı tanıtacak.

26 Şubat 2016 - 14:13 - Güncelleme: 26 Şubat 2016 - 14:20

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

ITB Berlin 2016 Uluslararası Turizm Fuarı 09-13 Mart 2016 tarihleri arasında, Almanya Berlin Messedamm Uluslararası Turizm Borsası’nda düzenlenecek.  T.C. Kültür Turizm Bakanlığı standında Karaman'da yer alacak.

"Dünyanın en büyük turizm fuarında Karaman olarak yer almak şehrimizin tanıtımı anlamında son derece önemli" diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti; " Berlin Turizm Fuarı dünyanın 5 farklı kıtasından ülkelerin katılım sağladığı dev bir turizm fuarıdır. Ülkelerin ve şehirlerin her yönüyle tanıtıldığı fuarda aynı zamanda uluslararası turizm şirketleri de bulunuyor. Dünya çapında on binlerce insanın ziyaret ettiği bu büyük fuarda Karaman olarak yer almak ve şehrimizin tarihi ve kültürel yönlerini dünya çapında tanıtmak bizim için gurur verici bir durum ve önemli bir fırsattır.

Taş Bina Karaman Turizm Merkezi Projemiz kapsamında hazırladığımız ve şehrimizin tarihinin ve kültürünün geniş kapsamlı anlatıldığı bir sunum gerçekleştireceğiz. Bu sunum içerisinde Karamanlı olup tüm dünyaya mâl olmuş Yunus Emre, Piri Reis,  başta olmak üzere kent tarihimizde önemli yeri olan şahsiyetleri, ayrıca kent yaşam kültürümüzü, geleneklerimizi, örf ve adetlerimizi en iyi şekilde anlatmayı hedefliyoruz.

Karaman Belediyesi olarak, yerel, ulusal ve uluslararası platformlarda ilimizin tanıtımına yönelik programlar düzenliyor, büyük organizasyonlarda yer alıyoruz. İnşallah 09-13 Mart tarihleri arasında Berlin'de şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.

ITB Berlin Fuarı katılımcı değerlendirmeleri bazında bakıldığında %82 oranında başarılı iş bağlantıları sağlayan bir fuar olup 2015 yılında 5 kıtadan ve 185 ülkeden gelen katılımcı ve ziyaretçiyi ağırladı, 850 üst segment ticari alım heyeti, 10.000 katılımcı, 50.000 özel ziyaretçi ve 115.000 marka temsilcisi ile 160.000m2'lik alanda toplamda 6,7 milyon EURO'luk cironun elde edildiği söz konusu fuarda % 77.4 oranında Almanya dışından katılım sağlanıyor.

Bu haber 1477 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..