BERAT KANDİLİ MESAJLARI
Reklam

BERAT KANDİLİ MESAJLARI

Berat Kandili Mesajları

07 Nisan 2020 - 16:14 - Güncelleme: 07 Nisan 2020 - 16:33

KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan ALKAN Berat kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladılar. Yayınladıkları mesajda;

“Kandil geceleri, insanlarımızın ruhunu aydınlatan, manevi değerlerimizin güç kazandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın pekiştiği çok özel gecelerdir. Mübarek üç ayların sonuncusu, her yıl gelişiyle pek çok güzelliğin yaşandığı rahmet, mağfiret, kurtuluş, af ve arınma gecesi olan Berat Kandili’ne erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Manevi duyguların kuvvetlendiği, sevgi, kardeşlik ve barış duygularının da içten hissedilerek yaşandığı müstesna gecelerimizden biri olan “Berat Kandili” ni vesile bilerek kırgınlıklara son vermeli, insanların mutluluğu için dua etmeliyiz.  Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Allah’ın affına erebilmek için yaratılanı affetme günüdür. Bu gece vesilesiyle her türlü fitne ve fesattan kendimizi ayrı tutmalıyız.

Bu duygularla Berat Kandili’nin tüm dünyada barışın, kardeşliğin, sevginin, saygının hakimiyetine vesile olmasını dileriz. Milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı temenni eder; sevgi ve saygılarımızı sunarız” ifadelerine yer verdiler."

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, Berat Kandili nedeniyle mesaj yayımladı.

"AF, MERHAMET VE MAĞFİRET"

Çağlayan, mesajında şu ifadelere yer verdi; "Af, merhamet ve mağfiret vesilesi olarak kabul edilen mübarek Berat gecesini,

 Cenab-ı Hakk’ın lütuf ve inayetiyle hep birlikte idrak ediyoruz. Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; Hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı, affedilmenin yanında affedici olmayı, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırmaktadır."

 "TÜM MÜSLÜMANLAR VE İNSANLIK İÇİN DUÂ EDELİM"

Açıklamasının devamında başkan Çağlayan, "Yüce Allah’ın Kur-an'ı Kerim'de kendisinden ümit kesmememizi isteyen ve bizleri affedeceğini müjdeleyen mesajını iyi anlamalıyız. Bu gece münasebetiyle, içimizdeki manevi duyguların sesine kulak vererek günahlarımıza tövbe etmeli, tüm Müslümanlar ve insanlık için Allah’a dua ve niyazda bulunmalıyız."

 "BU ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ"

"Şu günlerde; Dünyayı saran ve ülkemizde de kendini gösteren bir salgın hastalık ile büyük mücadeleler vermekteyiz. Bu mübarek günlerde dualarımızın kabul olmasını, yaşadığımız sıkıntıların biran önce sona ermesini rabbimden niyaz ediyorum. Hepimiz birlik ve beraberliğimizi koruyarak, devletimizin açıkladığı kurallara uyarak, kardeşlik duygusuyla hareket edip yardımlaşarak bu zor günleri aşacağımıza gönülden inanıyorum."

Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz milletimiz olmak üzere, tüm İslam aleminin Berat Kandili'ni tebrik ediyorum. Mübarek gece vesilesiyle, milletimizin her türlü dert ve sıkıntıdan kurtulmasını diliyorum.  Ramazan ayına, günah yüklerimizden arınmış gönüllerle, berat etmiş olarak girebilmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum."

AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç’un Berat Kandili mesajı;

"Ramazan Ayı'nın müjdeleyicisi Berat Kandili'ne ulaşmanın mutluluğu ve sevinci içindeyiz

Berat Kandili, varlığımızı bir kez daha gözden geçirme, hayatımızı muhasebe etme ve bizlere verilen nimetlere şükretme imkanı sağlayan mübarek gecelerden biridir. Tüm insanlığı etkileyen, bedenlerin sıhhatini bozan bir virüsle mücadele ettiğimiz bu dönemde; inancımız, medeniyetimiz ve geleneklerimiz dayanışma  ve yardımlaşma duygumuzu zirvede tutuyor.

Büyüklerimizin ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gideriyor, gönüllerini  ve dualarını almaya gayret gösteriyoruz. Yüce Mevla'mızdan niyazımız, bu zorlukta dirayetimizi ve sabrımızı çoğaltması, hayırlı amellerimizi artırmasıdır.

Rabb'imizin huzurunda omuz omuza saf tutacağımız, büyüklerimizle yeniden bir araya gelip paylaşımlarımızı çoğaltacağımız huzur dolu ve sağlıklı günlerin yakın olmasını diliyorum. Basta KARAMAN olmak üzere tüm TURKIYE nin ve İslam aleminin Berat Kandili'ni tebrik ediyorum. Affımızı ve kurtuluşumuzu umduğumuz bu mübarek gece vesilesiyle yaşadığımız sıkıntıların bir an önce son bulmasını diliyorum.

ERMENEK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu mesajında;"Sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, af ve merhametin dilendiği, içerisinde bolca feyz ve bereketi barındıran, bize Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandiline bu yılda erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.

Mübarek üç aylar içerisinde yer alan bu günde; tüm İslam âleminin Berat Kandilini en samimi duygularımla tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, mutluluk, sağlık ve huzura vesile olmasını temenni ediyor, saygılar sunuyorum.


CHP İL BAŞKANLIĞI

CHP Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı mesajında;

"Berat kelimesi, kurtulmak, beri olmak, suçlu olmamak anlamına gelir. Ramazan ayının müjdecisi olan

bu gecede yapılan dualar geri çevrilmez biz Müslümanlar bu gece daha çok dua edelim. Dünya’nın ve ülkemizin başında bulunan her türlü belanın defi için gönülden inanalım.

Son aylarda Covid-19 virüsüne karşı millet olarak hep beraber mücadele ediyoruz, inşallah bu gecenin hürmetine bu kötü günleri en kısa zamanda geride bırakırız. Kutsal geceler bizleri birbirimize kenetlemeli, manevi duygularımızın gelişmesini sağlamalı, ülke olarak, İslam alemi olarak hep beraber birlik beraberlik içerisinde olmalıyız. Yaratılanı Yaratandan ötürü sevebilmenin en çok anlam kazandığı bu geceyi fırsat bilelim.

Kandiller maneviyatıyla gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi temizler, nefsimizin yanıltıcı arzu ve isteklerinden bizleri uzaklaştırırlar. Bu duygularla tüm İslam aleminin mübarek Berat Kandil’ini kutluyor, tüm insanlığa huzur, barış, birlik, beraberlik, bolluk, bereket, sağlık getirmesini ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.

İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞI

İYİ Parti Karaman İl Başkaı İsmet İlmi Hatipoğlu mesajında;

"Ülkemizle birlikte Tüm Dünyayı esir alan Covid-19 sebebiyle Evde Kaldığımız bu zor günlerde, İlahi rahmetin tecelli ettiği rızık ve şifa kapılarının açıldığı sonsuz ikramların bahşedildiği  "BERAT" gecesinin İslam alemi için sağlık,rahmet, bereket ve mağfirete vesile olmasını ALLAHTAN diliyorum."dedi.

CHP GENÇLİK KOLLARI ADINA

CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ mesajında;

"İslâm alemi için en hayırlı gecelerden biri olan, rahmet, bereket ve mağfiret ayları olarak bilinen  üç aylar içerisinde yer alan ve Ramazan aynının habercisi olan Berat gecesini yeniden yaşamanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Berat gecesi fazileti bol olan bir gecedir. Bu gecede amel defteri yazılır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Berat gecesinin önemini şu şekilde anlatmıştır. 

- Bu yıl doğacak her çocuk bu gece deftere geçirilir.

- Bu yıl içinde öleceklerin isimleri, bu gece özel deftere yazılır.

- Bu gece herkesin rızkı tertip edilir.

- Bu gece herkesin amelleri Allah-u Teâlâya arz olunur.

Önemi ve fazileti büyük olan bu gece, “ kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir…” Berat gecesi Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi,  tüm insanlığa karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. 

Böylesine önemli bir güne erişmenin mutluluğunu yaşarken, dünyayı etkisi altına almış olan Koronavirüs ( Covid19 ) sebebiyle zorlu ve sıkıntılı günlerden geçmekteyiz. Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olarak virüse karşı hep birlikte tedbiri elden bırakmamalıyız. Alınması gereken tedbirleri en iyi şekilde alarak sağlığımızı koruyalım. 

Bu gece vesilesi ile, her türlü fitne ve fesattan kendimizi korumalıyız. Mağfiret gecesi olan bu mübarek gecede yaşadığımız tüm sıkıntıların yok olduğu, daha güzel, sağlıklı , sevginin ve barışın hakim olduğu günleri hep beraber kardeşce yaşama dileğimle tüm İslâm aleminin Berat gecesi mübarek olsun."dedi.


Bu haber 1120 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..