Belediye Başkanlığı Vakit Geçirme Yeri Değildir
Reklam

Belediye Başkanlığı Vakit Geçirme Yeri Değildir

Polisevinde gerçekleşen basın toplantısında Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur;

26 Aralık 2017 - 12:26 - Güncelleme: 26 Aralık 2017 - 14:57
Reklam

Polisevinde gerçekleşen basın toplantısında Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur;

 “Biliyorsunuz bu değerlendirme toplantısını geleneksel hale getirdik. Bu toplantı 2017 yılında Sarıveliler’de yaptığımız çalışmaları sizinle paylaşmak için bir araya geldik.

Zaman çok hızlı akıyor onun için bir saniyenin bile vebali var geriye döndüremiyorsunuz. Onun için zamanı iyi kullanmak gerekiyor, onun için belediye başkanlığı vakit geçirme yeri değildir. Diğer işlerde böyle yerel yönetimlerde halk size bir yetki veriyor o yetkiyi tesbih çekerek de geçirebilirsiniz o beş yıllık süreyi böyle kullanabilirsiniz veya halkın hizmetinde kullanabilirsiniz. Biz halkın hizmetinde bulunmayı yeğledik.

Ben ikinci dönem başkanıyım sekiz buçuk yıl geride kaldı, onun için ne yaparsak Memleketimiz için Karamanımız için ülkemiz için çok kıymetli çünkü biz belli bir süre sonra yok olacağız. Sarıveliler de Karacaoğlan’ın diyarında Karaman’ın ikinci ilçesinde buraya 180 km mesafede çaba sarf ediyoruz, gece gündüz koşturuyoruz.

Her Türk Vatandaşının temel amacı bu Ülkeyi kalkındırmak olmalı” ifadelerine yer verdi.

“Sarıveliler’i Sevmek Düşünmek Çalışmak Ve Üretmektir.”

Belediye Başkanı Hayri Samur; üst yapı alt yapı kanalizasyon yapısı, su alt yapısı, fırın, belediye hizmet binasını, asfaltlama çalışmalarını hizmete sunduğunu açıklamasında yer verdi.

 “O Islah Edilen Dereden Dolayı İlçede Bir Heyelan Oluştu”

Polisevinde gerçekleşen basın toplantısında Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur; Sarıveliler’i ve kendisini heyelanın tedirgin ettiğini ifade etti.

“Bir haftadır uykularım kaçıyor. Sebebi şu; bizim ilçemize geldiyseniz bilirsiniz çanak, iki tarafı yamaç, ortadan bir dere geçiyor o dereyi ıslah ettirmek için devlet su işlerine müracaat etmiştim, çalışmalar başlandı. Şimdi o ıslah edilen dereden dolayı ilçede bir heyelan oluştu bir haftadır uykularım kaçıyor buna çözüm oluşturulamazsa ilçe belli bir süre sonra aşağı kayacak onun için devletin tüm kurum kuruluşlarını harekete geçirdik.

“Belediyecilik Sadece Yol Asfaltlamak Değildir.”

Belediyecilik sadece yol asfaltlamak değildir. Belediyecilik topluma yön vermekti. Belediyecilik sanayi ve ticaretin gelişmesine katkı sağlamaktır.

Yaklaşık bir buçuk milyon insan oy kullanıyor biz bu başarıyı buradan elde ettik gece gündüz çalışmak mecburiyetindeyiz.

Belediye başkanlığı günün birinde sona erecek. Hoş bir seda bırakmak önemli.Belediye başkanlığı sona erdikten sonra da halkın içine döneceğim.Halkın içinde dimdik yürüyebilmek. Bunu yapabilmenin yolu doğruluktan geçiyor, dürüstlükten geçiyor. Herkese eşit mesafede bulunmaktan geçiyor. İletişim kanallarını açık tutuyorum.

 “Yaradılan’ı Seviyoruz Yaradan’dan Ötürü”

Polisevi'nde gerçekleşen basın toplantısı ile Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur; medyada çıkan asılsız haberlere açıklık getirdi.

Diğer yönlerden bizim önümüzü kesemiyorlar; kedi köpek olayı ile bunu yıpratalım diye Alanya’da ,Gökçe Ada’da, Erzurum’da ölen sokak hayvanlarını, kedileri, köpekleri Sarıveliler’de ölmüş gibi sosyal medyada yayınlıyorlar. Belediye zehirledi hayvanları diyorlar yok böyle bir şey.Bunun la ilgili tespitlerimizi yaptırdık savcılığa da ilgiler hakkında suç duyurusunda bulunduk.Bunlar devam edecek biz gücümüzü Cenab-ı Allah’dan alıyoruz,mahlukatı seviyoruz. Yaradılan’ı Seviyoruz Yaradan’dan Ötürü.” Açıklamalarında bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Karaman Haber
Bu haber 2223 defa okunmuştur.