Reklam
Bayram Hediyeleri Hanımeller Çarşısı’ndan

Bayram Hediyeleri Hanımeller Çarşısı’ndan

Mamaklı kadınların el emeği, göz nuru ürünlerini sergileyip satışa çıkardığı Hanımeller Çarşısı her ay olduğu gibi bu ay da Mamak Kültür Merkezi'nde açıldı.

03 Eylül 2016 - 11:04

Mamaklı kadınların el emeği, göz nuru ürünlerini sergileyip satışa çıkardığı Hanımeller Çarşısı her ay olduğu gibi bu ay da Mamak Kültür Merkezi'nde açıldı. Her ayın ilk 15 günü aile bütçesine katkı sağlamak isteyen kadınların kendi hazırladığı ürünleri görücüye çıkardığı çarşıda, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi tatlı bir telaş hakim. Hanımeller Çarşısı'nda bayramda sevdiklerini hem el emeği göz nuru hediyelerle sevindirmek, hem de ekonomik alış veriş yapmak istemeyenler için takıdan, el işlemelerine, örgüden, nakış, dikiş ve ahşap boyamaya kadar geniş bir yelpazede ürün yer alıyor. Kadın üreticilerin her zaman yanında yer alan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; "Birbirinden güzel ürünleri görmek için başta Mamaklılar olmak üzere, tüm Ankaralıları çarşımıza davet ediyorum" dedi.

Kış yaklaşırken kışlık ürünler de çarşıda yerini aldı

Hanımeller Çarşısı'nda sadece bayram için hediyelikler değil, kışlık ürünler de yerini aldı. Çarşıda ev yapımı turşudan, özenle kurutulmuş sebzelere, elde kesilmiş erişteden, reçellere pek çok lezzeti evinize taşımanıza imkan veren stantlar da yer alıyor. Taze malzemelerle, evde hazırlanan kışlıklar çarşıda oldukça uygun fiyatlarla satılıyor.

Bu haber 881 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..