Basketbol Yaz Kurslarına Yoğun İlgi
Reklam

Basketbol Yaz Kurslarına Yoğun İlgi

Kısacık,” İl spor merkezlerine gelen sporculardan bir tanesini bile Türk sporuna kazandırmak bizler için en büyük kazançtır.

24 Temmuz 2015 - 10:15

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından il spor merkezleri kapsamında Haziran ayında açılan Basketbol yaz kursları Kazım Karabekir Spor Salonu’nda devam ederken, basketbol antrenörü Yasemin Karabağ, kursa yoğun ilgi olduğunu söyledi. Hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 12.00-14.00 ile 14.00-16.00 arası iki seans halinde gerçekleştirilen çalışmalar sporcuların fiziki yapıları, yaşları ve seviyelerine uygun olarak programlar dâhilinde antrenmanlar yaptıklarını belirten Karabağ, "Antrenmanlarımız hafta için üç gün düzenli bir şekilde devam ediyor. İl spor merkezi kapsamında açılan basketbol kurslarımıza şuanda 130 sporcu katılıyor. Çocuklarımıza spor alışkanlığını kazandırmak ve sporu hayatlarında yaşam biçimi olarak görmeleri açısından yaz kurslarımız büyük önem arz ediyor” dedi.

Karaman’da okulların tatile girmesi ile birlikte öğrencilerin spor tesislerine akın ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise,” Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sosyalleşmeleri ve spor ile birlikte hayata adapte olmaları geleceklerine yön vermeleri açısından önemli bir unsur. İl müdürlüğü olarak en önemli hedefimiz ise geleceğin sporcularını Türk sporuna kazandırmaktır. İl spor merkezlerimize gelen sporculardan bir tanesini bile Türk sporuna kazandırmak bizlerin en büyük kazancıdır” şeklinde konuştu.

Bu haber 1297 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..