Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Başkan Yazgı, İhtiyaç Sahibi Vatandaşları Evlerinde Ziyaret...
Reklam

Başkan Yazgı, İhtiyaç Sahibi Vatandaşları Evlerinde Ziyaret Etti

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın seçim vaatleri arasında bulunan “Huzurlu Yaşam Aracı” Projesi Kamu Hastaneler Birliği ile imzalanan ortak protokol anlaşmasının ardından resmen hizmet vermeye başladı.

Reklam
25 Haziran 2015 - 15:46

  Aksaray Belediyesi, evde sağlık hizmeti ihtiyacı duyan hasta, yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların bakım ve tedavi sürecinde Kamu Hastaneler Birliği ile iş birliği protokolü imzalamıştı.
  Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı eşi Hasibe Yazgı ile birlikte evde sağlık hizmeti gören hasta, yaşlı ve engelli vatandaşları bizzat evlerinde ziyaret ederek hem sistemin işleyişini yerinde gördü hem de vatandaşların başka istekleri ve ihtiyaçları olup olmadığını sordu.
  Tam donanımlı Ambulans olan Huzurlu Yaşam Aracına bizzat binerek görevlilerle birlikte ihtiyaç sahibi insanları evlerinde ziyaret eden Başkan Yazgı, konuyla ilgi açıklamasında şu görüşlere yer verdi
  “Aksaray Belediyesi olarak şehrimize ve kıymetli hemşerilerimize elimizden geldiğince en güzel şekilde hizmet ediyoruz. Seçimde verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Bunlardan bir tanesinde daha önce yapılmayan bir hizmet olan huzurlu yaşam aracı projesidir.
  Yaşadığı sağlık problemi nedeniyle yatağa mahkûm, evinden çıkamayan, bir sağlık merkezine ulaşamayan çok sayıda vatandaşımız var. Bu hastalarımızın büyük çoğunluğu, günlük tedavi ve bakıma muhtaçlar. Kamu Hastaneler Birliği ile yaptığımız işbirliği Protokolü kapsamında, evde sağlık hizmeti ihtiyacı duyan hasta, yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bakım ve tedavi sürecinde hizmet veriliyor.
  Aksaray Kamu Hastaneler Birliği ve Aksaray Belediyesi işbirliği ile vatandaşımızın ayağına sağlık ve sosyal hizmeti götürüyoruz. Tam donanımla bir ambulans olan Huzurlu Yaşam Aracında belediye ekibimizin yanında doktor, hemşire ve psikologda var. Bu aracımızda iğne, pansuman, tansiyon, şeker ölçümü de yapılıyor.
  Bizler sosyal anlamda halkımıza her konuda destek veriyoruz. Hastalara sağlık hizmetinin yanı sıra muhtaç kişilerin günlük yaşamsal ihtiyaçları tarafımızdan karşılanıyor. Yani gıda konusunda olsun, sıcak yemek konusunda olsun her zaman insanımızın yanında olmayı hedefliyoruz. Huzurlu yaşam aracı, aynı zamanda topluma destek mahiyetinde de çalışmaktadır. 

Bu haber 1003 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..