Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Başkan Samur: Bu iftirayı atanlar mahkemede hesap verecek
Reklam

Başkan Samur: Bu iftirayı atanlar mahkemede hesap verecek

Kedi ve köpek ölümleri hakkında açıklama yapan Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur, "Bu iftirayı atanlar mahkemede hesap verecek" dedi.

13 Aralık 2017 - 20:16 - Güncelleme: 13 Aralık 2017 - 20:42
Reklam

Karaman’ın Sarıveliler İlçe Belediye Başkanı Hayri Samur, ilçede kedi ve köpeklerin öldürüldüğü iddiaları ile ilgili açıklama yaparak, “Geçmişte başka yerde öldürülen kedi ve köpeklerin resimlerini ilçemizde olmuş gibi sosyal medya üzerinde paylaşım yaparak belediyemizi ve şahsımı karalamaya çalışanlar mahkemede hesabını verecek” dedi. Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur, ilçede kedi ve köpeklerin zehirli balıklar verilerek öldürüldüğü iddiası üzerine açıklama yaptı. Başkan Samur, belediye başkanı olarak konuyu duyar duymaz hemen harekete geçtiğini ifade ederek,

“İlçe Kaymakamlığından da konunun akıbeti ile ilgili gelen yazıyla birlikte belediye olarak bir araştırma komisyonu kurdum. Belediye Başkan Yardımcıları ile bir veterinerden oluşan komisyon, hemen çalışmalarına başladı. Konuyla ilgili ilk bulgular da netleşiyor. Sarıveliler ile hiç alakası olmayan geçmişte Alanya ve Gökçeada’da olan kedi ve köpek ölümlerinin görüntüleri toplumu galeyana getirmek adına, Sarıveliler Belediyesini karalamak amacıyla sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapılmıştır. Bu yapılanları nefretle kınıyorum. İlk araştırmalarımızda ilçemizde 4 adet kedi ile 1 köpek telef olmuş. Araştırma komisyonunun raporu çıktıktan sonra kamuoyuyla paylaşılacak. Biz canlıya karşı duyarlıyız. Sosyal medyadan paylaşılan görüntülerle ilgili olarak yarın avukatımla görüşerek savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Biz mahlukatı seviyoruz. Yaradan’dan ötürü, yaratılanı seviyoruz, Yaradan’dan ötürü, canlının bir teline zarar gelmesini istemeyen bir yöneticiyim” diye konuştu.

Bu haber 3390 defa okunmuştur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OZAN ARİF KARAMAN'DA
OZAN ARİF KARAMAN'DA
HUZUR VE GÜVEN..
HUZUR VE GÜVEN..