Başkan Özaltun, Muhtarlarla Buluştu
Reklam

Başkan Özaltun, Muhtarlarla Buluştu

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçenin merkez ve dış mahalle muhtarları ile istişare toplantısında bir araya geldi.

16 Mart 2016 - 15:02

Beyşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde Taşköprü Aile Çay Bahçesi’nde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları katıldı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, Beyşehir’e ve bağlı mahallelerine cansiperane bir şekilde gece gündüz demeden çalışarak hizmet üretmeye çalıştıklarını belirterek, muhtarlarla birlikte el ele vererek birlikte memleketi güzelleştirmeye çalıştıklarını söyledi. İlçe merkezinde ve dış mahallelerde yürütülen yol ve kilitli parke çalışmalarına değinen Özaltun, mahalle muhtarlarının talep ettiği yerlerde bu çalışmaların belli bir plan ve program dahilinde yapılarak yerleşim merkezlerine bu hizmetlerin bir bir sunulacağını ifade etti.
Muhtarlardan bir farklarının olmadığını konuşmasında bir kez daha yineleyen Özaltun, “Zira biz sizden farklı değiliz, biz de aynı sizler gibiyiz. Amacımız hedefimiz bir. Hizmet ettiğimiz mahallemizi güzelleştirmek. Biz de Beyşehir’in 67 mahallesine hizmet ediyoruz. Amacımız Beyşehir’in 67 mahallesinde ayırt etmeksizin güzelleştirmek olacak” ifadelerini kullandı.

Toplantıda mahalle muhtarlarına dağıtılan formlarla ilgili bilgiler de veren ve formlara Beyşehir Belediyesi’nin yapabileceği talep edilen bir isteğin yazılmasını isteyen Özaltun, kalan 3 yıllık görev süresi içerisinde bunları yerine getirmenin gayreti içerisinde olacaklarını vurguladı.

Özaltun, konuşmasında BSA kanalı kenarında hayata geçirilecek DSİ yatırımı sulama projelerinden de söz etti. Beyşehir’den başlayıp Seydişehir ve Çumra’ya kadar BSA kanalının etrafındaki sulama projesinin başladığını müjdeleyen Özaltun, “İnşallah bu yıl projesi bitip 2017-2018’de de aşağı yukarı 8-9 tane köyümüz bu akan sudan sulama noktasında tamamen faydalanır hale gelecektir diye umut ediyorum” dedi.

Bu haber 1420 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..