Başkan Çalışkan ; “Katliamı Lanetliyoruz, Halepin...
Reklam

Başkan Çalışkan ; “Katliamı Lanetliyoruz, Halepin Yanındayız”

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan son günlerde Suriye’nin Halep şehrinde yaşanan katliamlara sert tepki gösterdi. Başkan Çalışkan; “ Halep’teki Müslüman kardeşlerimize yönelik yapılan saldırıları lanetle kınıyorum.” dedi.

15 Aralık 2016 - 10:48 - Güncelleme: 15 Aralık 2016 - 15:01

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Suriye’de son günlerde rejime bağlı askerlerin ve şii milislerin Müslüman sivil halka yönelik yaptığı saldırıları sert bir dille kınadı.

Başkan Çalışkan Halep’te yaşanan insanlık dramı karşısında dünyanın sessiz kaldığını vurgulayarak; “ Dünya sussa biz susmayacağız. İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana insanlık bu kadar zulüm ve acıya şahit olmadı. Son günlerde Halep ağır saldırılara maruz kalırken biz Halep’in acısını yüreğimizde hissediyoruz.

Kadın, çocuk, yaşlı demeden, hedef gözetmeksizin saldıran ve halkı katleden katil zihniyeti lanetle kınıyorum. İnanıyorum ki bu zulüm elbet bir gün bitecek. İnşallah bu katliamların müsebbipleri bu dünyada ve öbür dünyada hak ettikleri cezayı çekeceklerdir. İnşallah akıttıkları kanda boğulacaklardır.

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 2103 defa okunmuştur.