Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Basın Herkesin Gözü-Kulağı, Bugüne Ve Geleceğe Aynadır
Reklam

Basın Herkesin Gözü-Kulağı, Bugüne Ve Geleceğe Aynadır

Ziya Hotamışlı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, her türlü şartlara, kıt kanaat imkânlara rağmen kamu hizmeti veren tüm basın camiasına başarılar diliyorum dedi.

09 Ocak 2017 - 16:02
Reklam

Şehrimiz, ülkemiz, bölgemiz ve Dünya’da baş döndürücü gelişmeler, olaylar yaşanırken; olup biten her şeyi bize bir “ayna” görevi yaparak fedakâr basın mensupları aktarmaktadır. Bizler sıcacık evlerimizde, okuduğumuz, seyreltiğimiz onca haber; nice zahmetlerle hazırlanmaktadır. Bizleri bilgilendiren basın camiamızın değerli emekçilerine gönül dolusu teşekkürler ediyoruz.

Basın; tarihin tanıklığını yaparken, herkesin ve her kesimin adına bu görevi yerine getirmektedir.

Demokrasi, hak, hukuk, adalet gibi insani evrensel değerlerin de vazgeçilemez kıstası; basın hürriyetidir. Basın; evrensel değerler adına denetleme görevi yapar.

Basın tarafsızlığı, basın ahlakının temel şartıdır.

Ancak bu tarafsızlığı; doğru bilgi, adalet, emek, ahlak, demokrasi, fikir hürriyeti ve demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla uygulanmasına yöneliktir.

Basın hürriyetinin olmadığı yerde demokrasiden tam olarak bahsedilemeyeceği gibi, temel insan haklarının teminatı ve gelişmesi de mümkün değildir.

Basın hürriyeti; bilim, sanat, fikir, ekonomi, sevgi, saygı, barış vb. alanlarda gelişmenin de temel esası ve itici gücüdür. Neyin ne kadar doğru-yanlış ve kimin haklı-haksız olup olmadığını da kamu vicdanına ve çoğu zamanda tarihin akışına bırakmak gerekir.

Kamu hizmeti verme mücadelesinde nice tehlike, tehdit baskı ve zorlukları göze alarak görev aşkıyla “doğrunun peşinde” koşturan Karaman’ımızın güzide basın emekçilerinin şahsında basın camiası mensuplarına sevgi, saygı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 1033 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞBAKAN YARDIMCISI MEHMET ŞİMŞEK
BAŞBAKAN YARDIMCISI MEHMET ŞİMŞEK
AK PARTİLİ KADINLARIN KAPI KAPI SEÇİM MESAİSİ
AK PARTİLİ KADINLARIN KAPI KAPI SEÇİM MESAİSİ