Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
BAKANLIK’TAN LOKANTA VE RESTORANLAR İÇİN KARAR

BAKANLIK'TAN LOKANTA VE RESTORANLAR İÇİN KARAR

Sağlık Bakanlığı’ndan restoranlar için yeni kararlar: Masalar arası mesafe en az 1 metre olacak

19 Mart 2020 - 10:41

Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu tavsiyesiyle restoranlara yönelik yeni tedbir kararları aldı. Buna göre, masalar arasındaki mesafe en az bir metre olacak. İşte son dakika gelişmesinin detayları

Bakanlığın aldığı yeni önlemler şöyle:


KAPI KOLLARI SÜREKLİ TEMİZLENECEK


“Masalar arası mesafe bir metreden az olmayacak şekilde (tercihen 2 metre) düzenleme yapılacak.


Odalar ve diğer kapalı alanlardaki camlar günlük rutin temizlik esnasında açık olacak ve temizlik sonrası en az bir saat havalandırılacak.


Özellikle ellerle sık dokunulan yüzeyler, kapı kolları, bataryalar, tırabzanlar, düğmeler, telefon ahizesi, ortak kullanım alanlarındaki tuvalet ve lavabo temizliğine özen gösterilecek.


MİSAFİRLERİN EŞYALARINA DOKUNAN ELİNİ YIKAYACAK


Bardak ve tabak gibi ortak kullanılan eşyalar her kullanım sonrasında su ve deterjanla yıkanacak ve kullanımına kadar temiz bir ortamda saklanacak.


Restoran çalışanları, el temizliğine dikkat edecek. Eller en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkanacak, sabun ve suyun olmadığı durumlarda alkol bazlı el antiseptikleri kullanılacak.


Herhangi bir solunum yolu enfeksiyonu (ateş, öksürük, solunum sıkıntısı vb.) bulgusu olan personel şikayetleri düzelene kadar çalıştırılmayacak.Bu haber 2199 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklamı Geç