Bakan Elvan: "Türkiye üzerinde oyunlar oymayı bırakın"
Reklam

Bakan Elvan: "Türkiye üzerinde oyunlar oymayı bırakın"

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne ve kardeşliğine karşı her türlü oyunun bozulacağını belirterek, "Bu ülke üzerinde...

29 Ağustos 2016 - 11:47
Reklam

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne ve kardeşliğine karşı her türlü oyunun bozulacağını belirterek, "Bu ülke üzerinde oyun oynamayı bırakın" dedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 2 günlük Mersin programı kapsamında Bozyazı ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Vali Özdemir Çakacak, Kaymakam Suat Yıldız ve Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı'nın da katıldığı toplantıda konuşan Bakan Elvan, Türkiye'nin tarihsel geçmişi olan çok güçlü bir ülke olduğunu vurgulayarak, "Öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki, etrafımızdaki ülkelerde birçok sıkıntılar yaşanıyor. Böyle bir ortamda ülkemizi de zayıflatmaya yönelik girişimlerin olduğunu görüyoruz. 15 Temmuz akşamında ülkemizin demokrasinden vazgeçmesine, bir anlamda ülke içerisinde bir iç savaşın çıkması yönünde çaba harcadığını apaçık bir şekilde gördüğümüz, üst akıllarca maşa olarak kullanılan terör örgütü FETÖ'nün hain darbe girişimine karşı ilk günden itibaren sizler, yani aziz milletimiz dik duruşunuzu gösterdiniz. Yüce milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve siyasi partilerimiz bu bayrak için ve ülkemiz için gerekirse canlarını feda edeceklerini gösterdiler. Milletimizin güvenliğini tehdit eden her kim olursa olsun gereken cevabı veririz ve bunda en ufak tereddüt yaşamayız. Çünkü bizim için esas olan milletimizin birliği, bütünlüğü ve kardeşliğidir" diye konuştu.

Elvan, güvenlik güçlerimizin sınır içerisinde ve dışarısında, bu ve bunun gibi terör örgütlerine karşı gerekeni yaptığını ve tüm terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelenin sonuna kadar sürdürüleceğini vurguladı.

"Bu ülke üzerinde oyun oynamayı bırakın"

Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne ve kardeşliğine karşı türlü oyunlar oynayanlara seslenen Elvan, "Bu ülke üzerinde oyun oynamayı bırakın. Aziz milletimiz, milli değerleri için, bayrağı için, vatanı için her şeyini feda eder ama hiç kimseye boyun eğmez. O üst aklın fark edemediği milletimizin gerekirse canını bile feda edebileceğidir. Biz güçlü bir devletiz, güçlü bir milletiz. Öyle güçlü bir devletiz ki, darbe girişimine rağmen ekonomimizde hiçbir sıkıntı yaşanmamıştır. Her şeye rağmen biz büyümeye, ilerlemeye ve gelişmeye devam edeceğiz. Yatırımlarımız aralıksız devam ediyor, devam da edecektir. Yatırımlar hiçbir olumsuzluktan etkilenmeyecek, kesintisiz bir şekilde devam edecektir" ifadelerini kullandı.

İki gün önce mega projelerden biri olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü açtıklarını hatırlatan Elvan, şöyle devam etti:

"Bu ve bunun gibi dev projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz, 3. havalimanı projesini devam ettireceğiz ve Çanakkale'ye de yeni bir gerdanlık kazandıracağız. Otoyol ve bölünmüş yol yatırımları tüm hızıyla devam ediyor. Bu karayolu projelerinden en büyük projelerimizden biri de Akdeniz Sahil Yolu Projesi'dir. İnşallah 2019 yıl sonuna kadar sahil yolunun tamamını bitireceğiz."

"Yapılamaz denilen projeleri yaptık"

Daha önceleri Akdeniz Sahilyolu Projesi ile ilgili "Değil Türkiye bütçesi Avrupa Birliği bütçesi dahi birleştirilse bu proje yapılamaz" dendiğini anımsatan Bakan Elvan, "Sayın Cumhurbaşkanımız öyle bir vizyona sahip ki, yeni bir Türkiye inşası yolunda bu vizyonu ortaya koyduk ve sadece 2023 değil, 2053, 2071 yıllarına dair projelerimizi de ortaya koyduk ve bunları teker teker gerçekleştireceğiz. Bu projelerde en ufak bir aksama yaşanmayacaktır. Yeter ki, milletimizin devlet ve vatan aşkı devam etsin. Türkiye birinci istiklal mücadelesinden sonra ikinci istiklal mücadelesini vermiştir. Milletimiz vatanına milletine ve bayrağına sahip çıkmıştır ve sahip çıkmaya da devam edecektir" dedi.

Bu haber 1390 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..