Bakan Elvan Müjdeyi Verdi
Reklam

Bakan Elvan Müjdeyi Verdi

Dün gece saatlerinde Karaman'a gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan gün içerisindeki yoğun programının ardından Grand Otel’deki akşam yemeğine katıldı.

06 Mart 2017 - 07:49 - Güncelleme: 06 Mart 2017 - 10:07
Reklam

Yemekte yapmış olduğu konuşmada Karaman’da gerçekleşecek yeni yatırımlardan bahseden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, sürpriz üstüne sürpriz açıklamalarda bulundu.

Karaman için yapacağı yatırımları açıklayan Elvan şunları söyledi;

Karaman Havaalanı Projesi

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan "Karaman'a büyük proje olarak Havaalanı için bu sene kazmayı vurmuş olacağız. Bu projede Karaman adına büyük projeler yer alması Türkiye adına büyük bır adım olacak." Dedi.

Yollar Sıcak Asfalt Olacak

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan "Karaman'ın büyük sorunlarından olan köy içi yolarının düzenini iki katından fazla artıracağız. Bunun müjdesini şimdiden vermiş bulunmaktayım. Yani Karaman’a bağlanan tüm yollar Köylülerinde dediği gibi 'Kaymak Gibi Yol' olacak.

Bununla ilgili ödeneği bu sene bizzat ilgilenerek göndereceğiz. “ dedi.

Tapucak Mahallesi Restore Edilecek

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan  "Karaman aynı zamanda bir medeniyetler şehri. Medeniyetleri beşiklik etmş bir şehir. Binlerce yıllık geçmişi olan binlerce esere ev sahipliği yapan İlimiz Karaman için Tapucak Mahallesindeki evlerin giydirmeleri ve bütün sokak sağlıklaştırma için gerekli bütün yatırım çalışmalarını bakanlığımız üstlenecek. Tabiki de bu konuda önemli iş adamlarının da buna destek olmasını önemle rica ediyorum." Dedi.

Turizme Yönelik Yeni Projeler Gerekli

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan  "Karamanla ilgili birçok projemiz var. Ancak Turizm projelerini artırmamız ve Karaman’ı trizm konusunda daha da canlı hale getirmemiz gerekli.”dedi.

Karadağa Yönelik Bir Proje Hazırlanıyor

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan  "Karadağ'a yönelik olarak bir proje hazırlanıyor. KOP idaresi ve MEVKA bu proje üzerinde çalışmayı detaylandıracak. Karadağ'ı öyle bir dağ haline getirecez ki bu bölgenin en cazibeli bölgesi haline gelecek.

Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Tarım Bakanlığımızın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın, Kalkınma Bakanlığımızın destekleriyle orada Karadağ için muhteşem bir proje hazırlıyoruz." Dedi.

 

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 6059 defa okunmuştur.