Reklam
Reklam
Reklam
BAKAN ALBAYRAK AÇIKLADI

BAKAN ALBAYRAK AÇIKLADI

Bakan Berat Albayrak, asgari ücretlilere ve dar gelirli vatandaşlara konut kredisi müjdesi verdi.

11 Kasım 2019 - 12:44

Albayrak yaptığı açıklamada, asgari ücretlilere 20 yıla kadar konut kredisi verileceği ve her yıl TOKİ aracılığı ile 100 bin dar gelirli vatandaşın ev sahibi olacağını söyledi. Albayrak ayrıca konut kredilerinin dar gelirli vatandaşlara çok düşük faiz oranları ile verileceğini ve finansman altyapısının da oluşturulduğunu vurguladı.

Asgari ücretlilere 20 yıl vadeli konut kredisi verilecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, askeri ücretlilere ve dar gelirli vatandaşlara TOKİ’den ev sahibi olabilmeleri için yaptıkları çalışmalardan bahs etti. Albayrak yaptığı açıklamalarda, özellikle asgari ücretlilerin TOKİ’den ev sahibi olabilmeleri için düşük faizle ve 20 yıla kadar varan vade seçenekleri ile her yıl en az 100 bin kişiye konut kredisi verileceğini söyledi.

Ev kirasından daha düşük taksitlerle konut kredisi verileceği müjdesini veren Albayrak, özellikle asgari ücretlilerin, Türkiye’de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı ile ev sahibi olacaklarını söyledi.

Daha önce kamu bankalarından konut kredisi almak isteyenlere 180 aya kadar 0,99 faiz oranları ile kredi verildiğini hatırlatan Albayrak, yapmış oldukları yeni finansman alt yapıları ile bu konut kredisi faizlerinin daha da düşeceği konusunda da vaatlerde bulundu.

Bu haber 1004 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..