Bağ Ve Kiraz Bahçelerine Hibe Desteği
Reklam

Bağ Ve Kiraz Bahçelerine Hibe Desteği

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan ÖZÇALIK Bakanlık çalışmaları, hibe ve desteklemeler ile Göksu Taşeli Kırsal Kalkınma Projesi hakkında bilgilendirme yapmak ve çiftçilerimizin sorunları hakkında görüşmeler yapmak üzere Bayır Köyünü ziyaret etti.

16 Ocak 2018 - 13:26 - Güncelleme: 16 Ocak 2018 - 17:26
Reklam

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan ÖZÇALIK Bakanlık çalışmaları, hibe ve desteklemeler ile Göksu Taşeli Kırsal Kalkınma Projesi hakkında bilgilendirme yapmak ve çiftçilerimizin sorunları hakkında görüşmeler yapmak üzere Bayır Köyünü ziyaret etti.12 Ocak 2018 tarihindeki ziyarete İl Müdür Yardımcısı Baran Yavuz YÜREKLİ ve Şube Müdürlere de eşlik ettiler.

Ziyarette İl Müdürü ÖZÇALIK Göksu Taşeli Projesi çalışmaları ve proje destek konuları hakkında bilgiler vererek bölge için önemli bir gelir kaynağı olan bağ ve kiraz bahçesi tesisi için önümüzdeki günlerde hibe destek çağrısına çıkılacağını söyledi. Kirazın pazarlanması konusunda zorluklar yaşadıklarını ifade eden Bayır köyü üreticilerinin sorunlarını ve isteklerini dinleyen İl Müdürü ÖZÇALIK, bu konuda birlikte hareket edilmesi gerektiğini belirterek, kurulması için çalışmalara başlanılan Karaman Zeytin Üreticileri Birliğine üye olunması konusunda destek istedi. Tarımsal üretimde birlikte hareket etmek ve birlik olmanın üreticilerin gelirlerinin yükselmesine katkı sağlayan önemli bir araç olduğunun altını çizen ÖZÇALIK, İl Müdürlüğü olarak çiftçilerimizin sorunlarının çözümünde birlikte hareket etmenin daha hızlı ve etkin sonuç almanın bir yolu olduğunu söyledi. Bu tür köy ziyaretlerinin bir program dahilinde farklı köylerimizde de yapılacağını söyleyen ÖZÇALIK, üreticilerimizin sorunlarının yerinde tespiti ve çözümü için İl Müdürlüğü olarak tüm imkanları ile çalıştıklarını ifade etti.

Üreticilerden gelen istek ve soruların cevaplanması ile bilgilendirme toplantısı sona erdi.

Kaynak: Karaman Haber
Bu haber 2136 defa okunmuştur.