Babalar ve Çocuklar Buluşması
Reklam
Reklam
Reklam

Babalar ve Çocuklar Buluşması

Cihannüma Derneği 9 Şubat 2020 Pazar günü ‘81 İl’de Babalar ve Çocuklar Sabah Namazında Buluşuyor’ adlı programı düzenliyor.

Reklam
07 Şubat 2020 - 13:48

Programı hakkında Cihannüma Karaman İl Başkanı Cahit Suci bir açıklama yaptı. Başkan Suci açıklamasında;

“Yaşadığımız çağ bizleri merhametin, dayanışmanın, yardımlaşmanın, kucaklaşmanın, ihlas ve samimiyetin uzağına atıyor.

Her gün biraz daha yaklaşmamız gerekenden uzaklaşıyoruz. Bu dünya bizim dünyamız değil. Kapitalizmin mabetleri insanımızı hapsediyor, yutuyor, kendinden başkası haline getiriyor. Duyuşlarımız, sezişlerimiz, heyecanlarımız, umutlarımız değerlerimizden, bizden, tarihimizden, kültürümüzden, inancımızdan beslenmiyor. İnsan olmanın sorumluluğunu adeta üzerimizden atmışız. Sorumluluk bir dağın üzerindeki orman gibidir. Ormanı ortadan kaldırdığınızda nasıl ki o dağ çorak olur, nasıl ki o dağ yaşanmaz olur, nasıl ki o dağ bakılmaz olur öyle de insan sorumluluk duygusunu yitirdiğinde çölleşir, canavarlaşır. Bir olmak, beraber olmak, kucaklaşmak maksadıyla Cihannüma derneğimiz tarafından 81 ilde aynı gün ve zamanın en kıymetli anında yani sabah namazında bir araya geliyoruz. 

Çoraklaşmamak için, hayatın merkezi camilerimizde buluşuyoruz. Bu buluşma bir kuşaklar buluşmasıdır. Torun, baba ve dede buluşmasıdır. Kuşakların tevhidin, sevginin merkezinde buluşmasıdır.  

Kitle iletişim araçlarının yaygınlaştığı, sosyal medya kullanımının çığ gibi büyüdüğü, gençliğin asosyalleştiği, aile içi iletişimin kaybolduğu, kuşak çatışmasının yaşandığı günümüzde geleceğe umutla bakabilmemiz açısından üzerimize düşen sorumluluğu bir nebze yerine getirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak niyetiyle 9 Şubat Pazar günü sabah namazında 81 vilayetimizin merkezi camilerinde “BABALAR VE ÇOCUKLAR BULUŞMASI” yapmayı planlamaktayız.

 Bu programla kuşaklar arası bağı kuvvetlendirmeyi, aile içi ve sosyal iletişimi artırmayı, camiyi hayatın merkezi haline getirmeyi, büyükleri örnek almayı, küçüklere örnek olmayı, sabahın bereketini ve daha nice güzellikleri paylaşmayı düşünüyoruz. Programa üyelerimiz, gönüldaşlarımız ve mensuplarımızın katılımlarının yanı sıra onların davetiyle, akrabalarımız, komşularımız babaları ve çocuklarıyla katılacaklardır. Sizleri de sevdiklerinizle beraber aramızda görmekten mutluluk duyarız.  9 Şubat 2020 Pazar günü sabah namazında Yunus Emre Camisinde huzura ve duaya bekliyoruz” dedi.

 Namaz sonrası ÖNDER’de ikram olacak

 

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 1007 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nişantaşı Eğitim Kurumları Artık Karaman'da
Nişantaşı Eğitim Kurumları Artık Karaman'da