Reklam
Ayrancı ve Köyleri Yardımlaşma Derneği Faaliyetlerini...
Reklam
Reklam

Ayrancı ve Köyleri Yardımlaşma Derneği Faaliyetlerini Sürdürüyor

Karaman Ayrancı ve Köyleri Yardımlaşma Dernek Başkanı Rafet Akdaş, ramazan ayında devam eden etkinlikler ve Doğu Türkistan’la ilgili açıklamada bulundu.

Reklam
05 Temmuz 2015 - 14:19 - Güncelleme: 05 Temmuz 2015 - 14:25

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Akdaş, yaptığı açıklamada, İstanbul Bağcılar’da Karaman Ayrancı Ve Köyleri Yardımlaşma Derneğimiz, Karaman ve Ayrancı tanıtımını yaptığımız her gün  otuz bin üzeri  ziyaretçinin geldiği Bağcılar belediyesi Ramazanı şerif etkinlik alanında Derneğimiz standında misafirlerimiz yoğundu.

Çin'in, Doğu Türkistan'daki halka uyguladığı zulmün en önemli nedeni halkın Müslüman olmasıdır. Çünkü komünist Çin, bölge üzerindeki hakimiyet ve sultasını kuvvetlendirmeye karşı en büyük engel olarak halkın İslami kimliğini görmektedir. Bizlerde Müslüman Kardeşlerimize yapılan zulme duyarsız kalmamız mümkün değildi basın açıklamasının ardından etkinlik alanında yapılan bizlerce kişinin katıldığı sahur programı sonrası Derneğimizde Karaman Ayrancı’dan gelen Beyaz kiraz ikramında bulunurken bizleri yalnız bırakmayan Konyalı, Karamanlı, Dernek Ve Vakıflarımıza, Balkan Türkleri Derneklerine Hemşerilerimize tüm dostlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

 

Bu haber 2234 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..