Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Ayrancı’da Baş Döndüren Etkinlik Trafiği

Ayrancı’da Baş Döndüren Etkinlik Trafiği

Bir günde 3 program birden yapıldı

17 Mayıs 2016 - 10:14 - Güncelleme: 26 Temmuz 2016 - 19:48

16 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 12.00’de Ayrancı İlçesi Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen programa; Vali Murat Koca, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Mustafa Akış, Ayrancı Kaymakamı Fatih Kaşıkçı, Kâzımkarabekir Kaymakamı Aziz Oğuz Al, Halkapınar Kaymakamı Erdal Çetinbaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinliklerden Kareler

Saygı duruşunda bulunulması ve okunan istiklal marşının ardından program Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti. 
Açılışta konuşan Ayrancı Kaymakamı Fatih Kaşıkçı yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederken özellikle kitap fuarı konusunda şunları söyledi;
“Bu yıl ikincisi düzenlenen geleneksel kitap fuarımızın açılışı da bizlere ayrı bir heyecan vermektedir. Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz kitap fuarımız yoğun bir ilgiyle karşılanmış 20 bine yakın kitap burada öğrenci ve vatandaşlarla buluşmuştur. Bu yılda aynı heyecan ve ilgiyi bekliyoruz.

Gösteri Videosu

Kitap şenliği projemizde yaklaşık 1200 öğrencimize önceden hazırladığımız kumbaraları dağıttık.  Öğrencilerimizin 15 gün boyunca biriktirdikleri harçlıklarına, Kaymakamlık olarak, sponsorlarımızın desteği ile bizde katkıda bulunduk. Böylece her öğrencimiz rehber öğretmeninin gözetiminde kendi kişisel gelişimine uygun olarak istediği kitabı alma özgürlüğüne sahip oluyor. Toplu dağıttığımız kitaplarla kıyasladığımızda, öğrencilerimiz kendi seçimiyle aldığı kitaplara daha çok ilgi duyduklarını ve alınan kitabın mutlaka okunduğunu gözlemledik.”

Lise öğrencileri arasında yapılan oryantiring yarışmaları, halk oyunları ve güreş gösterisi ile devam eden programda, kurslarını başarıyla bitiren kursiyerlere Vali Murat Koca ve protokol üyeleri tarafından belgeleri verildi.
 
Ayrancı Kaymakamı Fatih Kaşıkçı tarafından Vali Koca ve protokol üyelerine çeşitli hediyelerin verilmesinden sonra sırasıyla İlçe Halk Eğitim Merkezinin Yılsonu Sergisi, Kitap Fuarı ve Tubitak Fuarının açılışları gerçekleştirildi.
 
Halk eğitim merkezi fuarı ve kitap fuarını gezerek yetkililerden bilgiler alan protokol, yarınların bilim insanları olacak öğrencilerin projelerinin tanıtıldığı fuarının açılışını yaptı. Kapalı spor salonunda sergilenen projeleri tek tek inceleyerek öğrencilerden ürettikleri projeler hakkında bilgiler alan protokol, başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik etti.
 
Fuar ziyareti protokol üyelerinin öğrencilerle toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Bu haber 2530 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..