Reklam
Reklam
Reklam
Ayrancı’da 19 Mayıs Kutlamaları

Ayrancı'da 19 Mayıs Kutlamaları

Ayrancı’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

20 Mayıs 2016 - 12:53

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramı ilçemizde coşkuyla kutlandı. 

Kutlamalar çerçevesinde Ayrancı Çok Programlı Lisesi’nde koro dinletisi ve yarışmalar düzenlenirken İlçe Kaymakamı Fatih Kaşıkcı, “Bizler, kalbindeki imanla çelik tabyalara nasıl karşı konulacağını, vatan ve istiklal aşkının ne demek olduğunu, tüm dünyaya gösteren, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu toprakları, düşman postalları altında ezdirmeyen fedakâr insanların torunlarıyız. İşte bu nedenle Mustafa Kemal Atatürk, “ Ey yükselen yeni nesil istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizlersiniz.” diyerek geleceği avuçlarında şekillendirecek olan gençlere, bu vatanı emanet etmiştir. Hepimize düşen ortak görev ise; omuzlarımızda yükselecek olan bu emaneti kalbimizdeki iman ve damarlarımızda dolaşan asil kandan aldığımız güçle muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmaktır.” diyerek günün anlam ve önemini vurguladı. 

Program; yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Fatih Kaşıkçı, İlçe Jandarma Komutanı Abdullah Avcu ve İlçe Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı tarafından ödüllerin verilmesiyle sona erdi. 

Bu topraklar için toprağa düşmüş nice isimsiz kahramanı saygı ve minnetle anıyoruz.

 

Bu haber 2028 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..