AŞÇILIK ÖĞRENCİLERİNE UYGULAMALI SINAV
Reklam

AŞÇILIK ÖĞRENCİLERİNE UYGULAMALI SINAV

AŞÇILIK ÖĞRENCİLERİ FİNAL SINAVINDA HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

11 Mayıs 2018 - 00:35 - Güncelleme: 11 Mayıs 2018 - 00:41

AŞÇILIK ÖĞRENCİLERİ FİNAL SINAVINDA HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri uygulamalı final sınavında hünerlerini sergilediler. Final sınavı için düzenlenen yemek yarışmasında 50’ye yakın öğrenci, KMÜ Uygulama Mutfağında yaptıkları yemekleri jüri üyelerinin beğenisine sundu.

KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Üner’in yanı sıra üniversite personelinden oluşan 12 kişilik jüri heyeti yemekleri tek tek tadarak öğrencilerin final notunu verdi.

Birbirinden lezzetli 60’ı aşkın yemeğin beğeniye sunulduğu yarışmada öğrenciler yaptıkları yemek neticesinde alacakları notu heyecanla beklerken jüri üyeleri ise öğrencilerin emekleri ile ortaya çıkan sunumları tatma şansı buldular.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ali Şen, final sınavına ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi: “Öğrencilerimiz bugün Türk mutfağı ve dünya mutfağından örnekleri jürinin beğenisine sunarak final notları için birbirleriyle yarıştılar. Teorik bilgiden ziyade uygulama alanında yapılan çalışmalar öğrencilerimiz için daha faydalı oluyor ve öğrencilerimizi mezuniyet sonrasına da hazırlamamıza imkân tanıyor. Bütün öğrencilerimize ve jüri üyelerimize teşekkür ediyorum.”

Kaynak: karaman haber
Bu haber 2993 defa okunmuştur.