Reklam
Artık Karaman Çekim Şehri ,Cazibe Şehri Oldu

Artık Karaman Çekim Şehri ,Cazibe Şehri Oldu

Erdoğan: "Açılışını Yaptığımız 170 Kalem Eser ve Hizmetin Şehrimize Hayırlı Olmasını Diliyorum."

17 Aralık 2017 - 19:30

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman'da düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.Açılışda Cumhur Başkanı Erdoğan, konuşmasında;

"Bugün açılışını yaptığımız, toplam yatırım bedeli 1 milyar 259 milyon lira olan 170 kalem eser ve hizmetin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Rakımı görüyorsunuz değil mi? Karaman bunlara layık. Eğitimde 336 adet dersliğin, 1080kapasiteli öğrenci pansiyonun çeşitli spor tesislerinin üniversitemizin, fakülte ve yüksekokul binaları, konferans salonu, kütüphanesini ve diğer tüm yatırımları bugün resmen hizmete alıyoruz.

Kardeşlerim!  Bir on beş yıl öncesine gidelim, yirmi yıl öncesine gidelim. Şimdi bu seçimde biliyorsunuz on sekiz yaş seçme ve seçilme yazıyor. İlk defa oy kullanacak olan gençlere sesleniyorum. Gençler!  Siz acaba 18 yıl öncesinin Karaman’ını tanıyor musunuz? Annelerinize sorun, size anneleriniz on sekiz yıl öncesinin Karaman’ını bir anlatsın. Neydik ne olduk? İnşaallah daha ne olacağız.Bak şimdi Karaman’ın içinde yeni yeni şehirler kuruyoruz. Karaman’ın içinde çünkü Karaman şuan göç veren değil adeta göç alan bir ilimiz. Sanayileşmede yeni adımlar atıyoruz. Sağlıkta Ermenek devlet hastanesi ek binasının, Kazım Karabekir hastanesinin, Sarıveliler hastanesi ek binasının ve diğer tesislerin açılışını bugün gerçekleştiriyoruz. Toki 243 konutun alt yapı ve çevre düzenlemeleri ile tamamladı. Şimdi 2000 konuta hazırlanıyor yakında sahiplerine onlarda teslim edilecek. Hepsi satıldı. Niye? Artık Karaman çekim şehri oldu, cazibe şehri oldu güzel şehir oldu. Burada işsizlik yok, bak nerden nereye.

Kardeşlerim; çevre ve şehircilik bakanlığımız; içme suyu, kanalizasyon ve su arıtma tesisleri inşa etti. Enerji ve tabii kaynaklar bakanlığımız; trafo merkezlerini kurdu. Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığımız  arazi toplulaştırma destekler ve diğer yatırımları hizmete sundu. İl özel idaremiz;  tarımsal sulama, ulaştırma alt yapı projelerini hayata geçirdi.İç işleri bakanlığımız polis meslek yüksek okulu yaptı. Diğer bakanlıklarımızın da bir çok yatırımları oldu. Tüm bunları bugün resmen açıyoruz.

 Ulaştırmada sizlerin gayet yakından bildiği; Konya Karaman yolu, Karaman Mersin sınır yolu, Karaman Ermenek yolu,  Karaman Ereğli yolu gibi çok çok önemli bölünmüş yol projelerinin resmi açılışlarını da bu vesile ile yapıyoruz. Karaman Bunlara Layık “ ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Karaman Haber
Bu haber 4151 defa okunmuştur.