Arsa, Arazi Satış ve Kiralama İhalesi Yapılacak
Reklam

Arsa, Arazi Satış ve Kiralama İhalesi Yapılacak

Karaman Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğünce arsa, arazi satış ve kiralama ihalesi ile kamunun ihtiyaç fazlası araçlarının satış ihalesi yapılacak.

23 Şubat 2016 - 12:12

Karaman Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Karaman Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğünce, İlimiz Merkez İlçesi, Aybastı, Burunoba, Çavuşpınarı, Dereköy, Dinek, Çoğlu, Çukurbağ, Göztepe, İhsaniye, Kızık ve Osmaniye Köyleri ile Yenişehir Mahallesinde  bulunan toplam 17 adet tarla ve arsa vasıflı taşınmazların satış ihalesi ile Akçaşehir Kasabası, Barutkavran, Dereköy ve Kozlubucak Köyü ve  Urgan Mahallesinde Hazine adına kayıtlı toplam 10 adet taşınmazın tarımsal amaçlı kiralama ihaleleri ile;
Kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç fazlası 1 adet Otomobil ile 1 adet Kamyonetin satış ihaleleri 09 Mart 2016 - 10 Mart 2016 tarihlerinde Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü katında komisyon huzurunda yapılacaktır.

İlgilenen vatandaşlarımızın ihale bilgilerini, Karaman Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz görebilecekleri gibi taşınmazlara ait resim ve uydu görüntülerini www.milliemlak.gov.tr/ihaleler/konum/karaman adresinden ve Karaman Defterdarlığı internet sitesinden görme imkanları mevcuttur.

Hazine taşınmazı satışları Katma Değer Vergisinden ve tapu harçlarından istisna olup, taşınmaz satın alanlar sadece tapuda döner sermaye harcı ödeyecekleri gibi isteyen vatandaşlarımız, satış bedelinin ¼ ü peşin geri kalanı 2 yıl 8 eşit taksit; kiralama ihalelerinde ise ihale bedelinin ¼ ü peşin geri kalanı ise yıl içinde 4 eşit taksitte ödeme imkânlarından yararlandırılacaklardır. Tarımsal amaçlı kiralama yapan vatandaşlarımızın devletçe sağlanan tarım amaçlı desteklemelerden yararlanabilmeleri imkânı bulabileceklerdir.

İhaleye katılım için gerekli şartlar Karaman Defterdarlığı internet sitesinde görülebilecek olup, yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın yapılacak ihalelere iştiraki beklenmektedir.“ denildi.

Bu haber 3660 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..