• BIST 78.695
  • Altın 126,658
  • Dolar 3,1071
  • Euro 3,3928
  • Karaman 20 °C
  • Konya 18 °C
  • Ankara 15 °C
  • Antalya 24 °C
  • İçel 27 °C

Arap Baharında Son Adım Türkiye

Mehmet KARAGÖZ

Gizli anlaşmaların süresi doluyor. 

Sykes-Picot Anlaşması, 

I. Dünya Savaşı sırasında, 29 Nisan 1916'da Kut'ül Ammare Kuşatması sonrasında İngiliz kuvvetlerinin Osmanlı 6. Ordusu karşısında bozguna uğramasından 17 gün sonra 16 Mayıs 1916 tarihinde İngiltere ve Fransa arasında yapılan ve Osmanlı Devleti'nin Orta Doğu topraklarının paylaşılmasını öngören gizli antlaşmanın süresinin dolmasına az kaldı.

Lenin'in sonradan açıkladığı bu anlaşmaya göre Trabzon, Erzurum, Van ve Bitlis ile Güneydoğu Anadolu'nun bir kısmı Rusyaya verilecekti. Diğer gizli maddeler için arşivlere bakılabilir. Ancak; Anlaşma sonrasında Moskova'da zuhur eden Lenin liderliğindeki Bolşevik Devrimi (1917) olunca RUSYA, vaad edilen Türk Topraklarına sahip olamadı. Gursağında düğümlenip kaldı. Suriye'de 4 yıldır devam eden zulüm ve yok oluş savaşı sona yaklaşmış olmalı ki, Rusya beklenen rolünü üstlenerek harekete geçti ve racon koymaya hazırlanıyor. Yarın koyacağı racon için şimdiden iş başı yaparak Suriye'deki yerini aldı. Ve.... "100 yıl önce beni aldattınız. Ama artık bunu yapamazsınız. Aptal gözünü açtı. Misliyle haklarımı geri alacağım" düşüncesindedir. 

Önümüzdeki süreçte yapılacak olan orta doğu paylaşımı sanırım geçtiğimiz Eylül sonunda yapılan Obama - Putin görüşmesinde anlaşmaya varılmış olmalı. Artık herkesin payının başına geçme zamanı.Görenler görmektedir ki, bu paylaşım 3. dünya savaşı kopmadan olmaz. Bu savaş ise çok çetin olacak. O kadar ki dünyanın sonu, felaketlerin en büyüğü olacak. Tahmin ediyorum, dünya nüfusu akla gelmeyen bir oranda azalacak.  Ardından Allah korusun siyonizmin tek dünya devleti kurma özlemi ve dünya nüfusunun 600 milyona düşürülmesi fikri gerçek olacak.! 

İşte o zaman ne Rusya, ne ABD, ne İngilizlerin emelleri gerçekleşmeyecek. Çünkü oyunu oynayan siyonizmdir. Planlayan, tasarlayan ve adım adım uygulayan odur. Meydanlara çıkın diye maaşlı piç uşaklarına ve kahpelerine emir veren, canlı cansız bombaları oralarda patlatan da odur. Adım adım dedim zira Türkiye bu oyunda son adım olacaktır. Türkiye büyük lokmadır. Boğazlarına tıkılıp canlarını almamalıdır. Bu yüzden iştahları iyice kabarmalı, iyi hazırlık yapılarak aceleye getirilmemelidir. 

Aç gözünü vatandaş.

Irak, Mısır, Libya, Tunus Suriye
Sıra sende şimdi canım Türkiye 
Hainler millete gösterir cambazı
Bilip anlamıyor görmüyorsun niye
HATİBİ

Bu yazı toplam 1119 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim