Anneler Günü Kutlama Mesajları
Reklam

Anneler Günü Kutlama Mesajları

Sitemize ulaşan Anneler Günü kutlama mesajları şu şekilde;

06 Mayıs 2016 - 15:19 - Güncelleme: 07 Mayıs 2016 - 18:00

Karaman Valisi Murat Koca;

Vali Koca, tüm annelerin anneler gününü kutladığı mesajında; “ İnsan hayatında en değerli varlık olan, her türlü fedakârlıklara ve zorluklara göğüs gererek çocuğu için kendisini feda eden annelerimiz için ne kadar hizmet etsek azdır.

Annelerimiz yüreğinde her zaman sonsuz sevgi, sabır ve fedakârlık taşıyan, yaşantımızdaki en güvenli sığınak ve sıcacık sevgiyle hep yanımızda olan en değerli varlıklarımızdır.

Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, Milletimize yararlı hizmetlerinden dolayı gurur duyacakları evlatlar olmak, annelerimize en büyük armağandır.

Sevgi ve şefkatle, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerimiz, aile ve toplum hayatının temel direğini oluşturmaktadır. Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerimizin payı vardır.

Onların değerini kaybetmeden zamanında bilmek, başımıza taç etmek ve gönüllerini hoş tutmak bizler için bir görevdir. Gözlerimizi dünyaya açtığımız andan itibaren bizlere doğruluk ve güzelliklerden yana yol gösteren annelerimizi sadece bu özel günde değil, hayatımızın her anında hatırlamalı, onlara hak ettikleri değeri göstermeliyiz.

Yüce dinimizin “Cennet Anaların Ayakları Altındadır” ifadeleri ile kutsallıkları belirtilen en kıymetli varlıklar olan anneler, her zaman her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır.

Bu duygularla başta ülkemizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri olmak üzere, bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, fedakâr emekleri ile bizleri bugünlere ulaştıran annelerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk;

“Annelerin evlatları için istediği huzurlu, mutlu, müreffeh bir geleceği tüm anaların bütün evlatları için ve birini yekdiğerine tercih etmeden, vatanın her karışında inşa etmek, makamı mevkii, işi uğraşı her ne olursa olsun hepimizin ortak yükümlülüğüdür. Bizim asla taviz vermeden ve kararlılıkla inşa etmeye çalıştığımız bu iklimin tesisi ve muhafazasında kendimize edindiğimiz yegâne rehber, yine annelerimizdir, anaların yüreği ve annelerin evlatları için taşıdığı ve yücelttiği hislerdir” dedi.

Anneler Günü Dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Herkesin kişilik özellikleri birbirinden farklıdır. Ancak anneler söz konusu olunca “anne” kelimesi, her evlat için aynı anlamı ifade eder” dedi.

Konuk mesajında şunları söyledi; “Koruyucu bir yürek, fedakârlık, karşılıksız sevgi, sınırsız hoşgörü, sonsuz güven ve engin şefkat. Annelerin evlatları için yaşadıkları hisler ve onlara besledikleri sevgi zamanın değiştiremediği tek duygudur. Evladı hayat yolculuğuna ilk adımı attığı gün üzerine ne kadar titriyorsa yaşı kaç olursa olsun o gün de aynı ihtimamı evladından esirgemeyen annelerimiz, hiç kapanmayan gönül kapılarıyla da hayatın fırtınaları karşısında sığınılabilecek en güvenli manevi limanlarımızdır.

Farklı medeniyet ve farklı kültürlerde de anneliğin yüklendiği mana aynıdır; şefkat, hoşgörü, sevgi. Ancak bizim medeniyet havzamızda anneler daha ayrıcalıklı, annelik makamı makamların en yücesidir. Bizim medeniyetimizde “cennet annelerin ayağının altındadır.” Annelerimize ulvi bir kutsiyet atfeden ve ana hakkını, karşılığı ödenemez en yüce hak sayıp, annelerine karşı evlatlarının görevini, sevgi ve saygıyla mukabele olarak tarif eden başka bir medeniyet yoktur ve bu sadece bir gün ile de sınırlı değildir.

Annelerimize karşı vecibelerimizin, adlarına adanmış bir güne sığdırılamayacağını biz biliyoruz. Bu hem inancımızın gereğidir hem de onların belirli günlerle sınırlanmayan, evlatları için her gün yaşadıkları heyecanın, endişenin, sevginin karşılığıdır. Bugün annelerimize verilecek büyük küçük hiçbir maddi hediyenin onların evlatlarına vakfettikleri hayatın karşılığı olamayacağını da biliyoruz.

Birer evlat olarak kendi annelerimize karşı mesuliyetlerimiz şahsidir, ancak hepimizin bütün anneler için de büyük küçük yapabileceği çok şey vardır. Hiçbir annenin evladının geçimi için endişe taşımamasını sağlayacak ortamı hazırlamaktan ve hiçbir annenin evladını kaybetmeyeceği hoş görü, güven ve huzur iklimini bizim coğrafyamızda inşa etmekten hepimiz sorumluyuz. Annelerin evlatları için istediği huzurlu, mutlu, müreffeh bir geleceği tüm anaların bütün evlatları için ve birini yekdiğerine tercih etmeden, vatanın her karışında inşa etmek, makamı mevkii, işi uğraşı her ne olursa olsun hepimizin ortak yükümlülüğüdür. Bizim asla taviz vermeden ve kararlılıkla inşa etmeye çalıştığımız bu iklimin tesisi ve muhafazasında kendimize edindiğimiz yegâne rehber, yine annelerimizdir, anaların yüreği ve annelerin evlatları için taşıdığı ve yücelttiği hislerdir.

Hiçbir annenin evladının geçimi için endişe taşımayacağı müreffeh bir geleceği, hiçbir annenin evladının güvenliğinden endişe etmeyeceği hoşgörü, güven ve huzur iklimini kuzeyinden güneyine, batısından doğusuna ülkemizin dört bir köşesinde inşa etmek için çıktığımız yolda en büyük dayanağımız annelerin duaları, ilham kaynağımız ise yine annelerin koruyucu yüreği, art niyetsiz ümidi, sonsuz ve içten sevgisi, karşılıksız fedakârlığı, üzülse de üzmeme erdemi, hep güzeli söyleyen tatlı dili ve engin şefkatidir. Bunun başarılabileceğini hem biliyor hem de inanıyoruz. Her türlü çekişmenin ve kavganın sona ermesinin, her evladın geleceğinin teminat altına alınmasının, ancak anne sevgisi, hoşgörüsü, fedakârlığı ve gayretinden ilhamını almış bir dünya ile mümkün olduğunun idrakiyle çalışıyor, onların hissiyat ve hassasiyetini hayatın her alanında egemen kılmaya gayret ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerimiz ve anne adaylarımız ile birlikte, başta şehit anaları olmak üzere evlat hasreti ile yürekleri dağlanmış, hayatın bir yanını eksik hisseden hüzünlü annelerimizin ve annelerini ebediyete uğurlamış ve onların şefkat ve sevgi hatıralarıyla bugünü buruk bir şekilde geçiren kardeşlerimin anneler gününü en içten dileklerimle kutlarım.”

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker;

“Anne, Allah (C.C)'ın insanlara bahşettiği en değerli ve güzel varlıklardan biridir. 
Hayata gözümüzü açtığımız ilk andan itibaren;  sevgileri, eşsiz şefkatleri, karşılıksız fedakârlıklarıyla yaşamımızı şekillendiren, dünyamızı güzelleştiren ve zenginleştiren ve hayat boyu bize yol gösteren annelerimiz sevgilerin en güzeline layıktır. 
Anne, ailenin ve toplumun temelini oluşturur. Saygıdeğer annelerimiz evlatlarını dünyaya getirmekle kalmaz aynı zamanda tüm hayatını evladına adayarak onları güzel ahlak ile terbiye eder, eğitir ve hayata hazırlar, hayata dair her şeyi ilk o öğretir. 
Geleceğe umutla bakan, çalışkan, başarılı, dürüst, idealist bir neslin yetişmesinde en büyük katkı annelerimize aittir.  
Anne sevgisi, insan yaşamının her evresinde var olan ve ihtiyaç duyulan en anlamlı duygulardan birisidir. Onun yerini hiçbir şeyin doldurması mümkün değildir. Bu nedenle Kur’an-ı Kerim’de, Allah’a itaat ve ibadetten sonra anne-babaya saygı gösterilmesi, iyilik ve ikramda bulunulması emredilmiştir. 
Sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’in “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözü ile annelerin değeri ve kıymeti en güzel şekilde ifade edilmiştir. 
Bu duygu ve düşünceler ile baş tacı annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik eder, selam ve saygılarımı sunarım.” dedi.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan;

"Annelerimiz, aile hayatının birleştirici unsuru, aşkın, hoşgörünün, fedakârlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansımasıdır. Bizim inanç anlayışımıza göre, annelik dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden biri; anneler ise iyiliği en çok hak eden varlıklardır. Sevgili Peygamberimiz, 'Cennet, annelerin ayakların altındadır' diyerek, anneliğin ne kadar kutsal ne kadar mübarek olduğunu ifade etmiştir. Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkını ne yaparsak yapalım asla ödeyemeyiz. Böyle değerli olan annelerimizi anmayı sadece bir günle sınırlı tutmak elbette mümkün değildir.

Yüreğinde anne sevgisi taşıyan biri olarak, sevgili annelerimizin anneler gününü kutluyor, hayata gözlerini yummuş tüm annelerimizi de rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Bu anlamlı günde; annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, onların ilgisine layık olmak hepimiz için asli bir görev olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyor, hürmetle ellerinden öpüyorum. Başımızın tacı olan annelerimize mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum."

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ali Rıza Altunsoy;

“ Hayatta sahip olduğumuz en değerli varlığımız olan ve duasıyla yol aldığımız, fedakârlığın, sevginin, sabrın ve şefkatin kaynağı olan tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum”

KTSO Başkanları'ndan Anneler Günü Kutlama Mesajı;

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay “Anneler Günü” dolayısıyla yayınladıkları mesajda;

“Anneler, aile içinde sevgi, saygı, hoşgörü bağlarının kurulmasında ve ülke geleceğinin şekillenmesinde önemli rol oynarlar. Annelerimiz, kutsal aile birliğini koruyarak, sağlıklı toplum yapısının oluşturulmasına büyük katkılar sağlamaktadır. Ülkemizin bugünlere ulaşmasında, bizlerin yetişmesinde en büyük hak sahibi olan annelerimize minnet borçluyuz. Hayatı anlamak, öğrenmek ve insan onuruna yakışan bir hayat sürdürebilmek için en temel ve en sağlam bilgileri öncelikle annelerimizden alırız.  Bireylerin yetişmesinde en büyük pay annelere ait olduğuna göre toplumların mimarı da onlardır. Kadın elinin değmediği bir ekonominin bereketi olmaz. Annelerimiz ailenin temel direği olduğu gibi, ellerinin hamurunu iş dünyasına bulaştırdığında da toplumun ve üretim gücümüzün dinamikleridir aynı zamanda.

Bu duygu ve düşüncelerle,  hepimizin baş tacı bütün annelerimizi kutluyor, saygıyla selamlıyoruz.”

Bu haber 2308 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..