ALT YAPI ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI
Reklam
Reklam
Reklam

ALT YAPI ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

Karaman Belediyesi, elektrik dağıtım şirketi tarafından elektrik tellerinin yer altına alındığı Prof. Dr. Ahmet Zeki Velidi Togan Caddesi’nde kaldırım çalışmasına başladı.

Reklam
10 Aralık 2019 - 14:10

Karaman’ın en önemli caddelerinden biri olan Prof. Dr. Ahmet Zeki Velidi Togan Caddesi’nde, elektrik dağıtım şirketi tarafından bir süredir yürütülen çalışma tamamlandı.

Bu kapsamda; caddede yer alan ve görüntü kirliliği oluşturan elektrik direkleri değiştirilerek elektrik hatları da dağıtım şirketi tarafından yer altına alındı. Söz konusu hatların tamamlanmasının ardından belediye ekipleri devreye girerek orta refüj üzerindeki yaya kaldırımını yenilemeye başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, “Bu çalışma sayesinde elektrik direklerinden ve tellerinden dolayı oluşan görüntü kirliliği ortadan kalkmış oluyor” dedi.

Elektrik hatlarının yeraltına alınmasının ardından çalışmanın yapıldığı bölgelerde kaldırım ve peyzaj düzenlemesi yapıldığını belirten Başkan Kalaycı: “Şehrimizde görüntü kirliliğine neden olan elektrik direkleri ve telleri yapılan çalışma ile tek tek ortadan kaldırılıyor.

Şu ana kadar Şehit Muhammed Yalçın Bulvarı, Kızılay Caddesi, Yeni Sanayi Sitesi gibi birçok yol ve bölgede elektrik hatları yeraltına alındı. Bu çalışmaların tamamlanmasının hemen ardından belediye olarak yol, kaldırım ve peyzaj düzenlemesine başlıyoruz. Bu çalışma ile birlikte cadde ve sokaklarımız daha modern bir kent görünümüne kavuşuyor” dedi.


Bu haber 705 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nişantaşı Eğitim Kurumları Artık Karaman'da
Nişantaşı Eğitim Kurumları Artık Karaman'da
Trafik Polis Memuru Durmuş İnce Vefat Etti
Trafik Polis Memuru Durmuş İnce Vefat Etti