Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Alanya Belediye Tiyatrosu’na 4 Ödül
Reklam

Alanya Belediye Tiyatrosu’na 4 Ödül

Eskişehir'de düzenlenen 16. Direklerarası Seyirci Ödülleri töreninde, Alanya Belediye Tiyatrosu 2 dalga 4 ödüle layık görüldü.

Reklam
11 Kasım 2016 - 08:27

Eskişehir'de düzenlenen 16. Direklerarası Seyirci Ödülleri töreninde, Alanya Belediye Tiyatrosu 2 dalga 4 ödüle layık görüldü.

Alanya Belediyesi Tiyatro ekibi Eskişehir'de bu yıl 16.'sı düzenlenen Direklerarası Seyirci Ödülleri töreninde 2 dalda 4 ödül kazandı. Direklerarası Seyircileri'nin oluşturduğu "Halk Jürisi" üyeleri, 2015-2016 Tiyatro Sezonu'nda Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, İzmir, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun, Trabzon ve Van'da sahneye koyulan oyunları seyrederek; Performans, Tasarım ve Yapımlar kategorilerinde ödül alanları belirledi.

Alanya Belediye Tiyatrosu, Antalya'nın 19 ilçesi arasında 16. Direklerarası Seyirci Ödülleri töreninde ödül kazanan tek belediye tiyatrosu oldu. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde yapılan 16. Direklerarası Seyirci Ödülleri töreninde, yazdığı Bu Ne Vasiyet? oyunu ile büyük ses getiren Yazar Engin Anak, Yılın En iyi Oyun Yazarı ödülüne layık görüldü. Bu Ne Vasiyet? oyununda sergiledikleri etkileyici performans ile Mustafa Erman Doğan En İyi Erkek Oyuncu, Aysel Özdemir ise En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Püf Noktası isimli tiyatro oyununda sahneye koyduğu performans ile Alanya Belediye Tiyatrosu'ndan En İyi Erkek Oyuncu seçilen bir başka isim ise Vedat Akbulut oldu.

Yücel: "Belediye tiyatromuz kalitesini tescilledi"

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Belediye tiyatromuzla kurulduğu günden bugüne hep nitelikli işler yaptık. Tiyatro konusunda tüm Türkiye tarafından tanınmış, işinin ehli yönetmenlerle çalıştık. Sonuç olarak da iki yıldır birçok dalda ödüller alan bir tiyatro haline geldik. Yine bu yıl tiyatromuz 4 ödül alarak kalitesini tescilledi ve Alanyamızı turizm dışında bir konuyla; sanatla, tiyatroyla tüm ülkeye duyurdu. Tabi bu başarı Alanya halkımızın manevi desteği olmadan olamazdı. Hiçbir temsilimizde salonlarımızın boş olmaması, bizleri umutlandırıyor ve güçlendiriyor. İki yıldır ödüle doymayan Belediye Tiyatromuzu yürekten kutluyorum."

Alanya Belediye Tiyatrosu adına ödüllerini alan yazar ve oyuncular da aldıkları ödüller için çok mutlu olduklarını vurgularken, birey değil ekip olarak ödülleri kazandıklarını belirterek bütün tiyatro ekibine teşekkür ettiler.

Bu haber 1445 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..