Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
AKÜLÜ ARAÇLAR ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞTU
Reklam

AKÜLÜ ARAÇLAR ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞTU

Ak Parti Ermenek İlçe Teşkilatı, Başkan Mevlüt Sarıtaş öncülüğünde İlçe köylerinde 6 adet akülü engelli aracının dağıtımını sağladı.

Reklam
04 Aralık 2019 - 01:21 - Güncelleme: 04 Aralık 2019 - 01:31

Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Behçet Kaynar'ın da destekleriyle Ermenek'de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız akülü engelli araçlarına kavuştu.

İlçede, köy muhtarları ile gerçekleştirilen toplantılarda engelli vatandaşların tespit edilip kayıtlara geçirilmesi yönünde istişarelerde bulunan Ak Parti Ermenek İlçe Başkanı Mevlüt Sarıtaş bu anlamlı hizmetin buluşmasına vesile olan ve emeği geçen herkesi kutladı. Sarıtaş açıklamasında;

"Engelliler Haftası, insanlığımız adına daha fazla düşünmemiz ve insani duygularımızı en fazla hissetmemiz gereken haftalardan biridir. Engelli vatandaşlarımızın meslek edinip üretken hale getirilmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması suretiyle, vatandaşlarımızın kendi kendilerine yetebilen bireyler haline gelebilmelerini ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak adına üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız.

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, şehrimizdeki tüm hizmet ve haklardan eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra, medeni toplum ve devlet olmanın da en önemli gereklerindendir. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın Özel Kalem Müdürü Behçet Kaynar ‘ beyin destekleriyle İlçemiz Köylerinde 6 adet akülü engelli aracı dağıtımı yaptık.

Köy Muhtarlarımız ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda engelli vatandaşlarımızın tespit edilip kayıtlara geçirilmesi yönünde istişarelerde bulunduk. Yapacağımız çalışmalar neticesinde İlçe merkezimiz ,beldelerimiz ve köylerimizde engelli vatandaşlarımızın tespiti ve gerekli yardım çalışmalarını başlatıp yakından takibini sağlayacağız. 

Bu vesileyle herkesi engelli vatandaşlarımıza daha saygılı olmaya çağırıyor, engellerin bir engel teşkil etmediğini belirtmek istiyorum.” dedi.Bu haber 1139 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..