Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Aksaray’da İtfaiye Haftası Kutlamaları

Aksaray’da İtfaiye Haftası Kutlamaları

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 25 Eylül ve 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası münasebetiyle İtfaiye Müdürlüğünü ziyarete ederek, itfaiye personelinin haftasını kutladı.

29 Eylül 2016 - 12:58

Ziyarette konuşan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray İtfaiyesinin yeterli sayıda araç filosu ve eğitimli personelleriyle her an, her türlü yangın ve müdahaleye hazır kıta beklediğini söyledi. İtfaiyecilik mesleğinin fedakarlık gerektiren bir meslek olduğunu da hatırlatan Başkan Yazgı, "Yangın en büyük felaketlerden arasındadır. Çünkü önüne çıkan ne varsa yanar, kül olur. Tedbirsizlik ve dikkatsizlik yüzünden çıkan yangınlarda üzerinize büyük bir yükümlülük düşüyor.İtfaiyecilerimiz hayatları pahasına vatandaşımızın yangından zarar görmemesi yeri geldiğinde gece gündüz demeden çalışıyor" dedi.

Yangın anında zaman zaman tatsız olaylarda yaşanabildiğine dikkat çeken Başkan Yazgı, "İtfaiyemizin zamanında müdahalesi, vatandaşlarımızın can ve mal kaybını büyük oranda engelliyor. Bunun yanı sıra insanlarımız, yangın müdahale sırasında can havliyle ağır sözlerde söyleyebiliyor. Bunun yanı sıra itfaiye merdivenine çıkarak yangına müdahale etmeye çalışıyor. Bizim vatandaşlarımızdan isteğimiz itfaiyecilerimiz çalışırken tüm müdahaleyi bize bırakmalarıdır. Eğitimli ve donanımlı personelimiz araç ve gereçleriyle yangına en etkin bir şekilde mücadelede bulunuyor. Allah'a şükür son 9 aylık zaman periyodunda da yangından kaynaklanan can kaybı da yaşanmamıştır. Tüm İtfaiye teşkilatımızın fedakar, başarılı çalışmalarından dolayı personellerimizi kutluyor ve teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün son yıllarda müdahalede bulunduğu olayların sayısal verileri dosya halinde sunan İtfaiye Müdürü Ali Arı, verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'ya hat sanatı ile yapılan tablo ve çiçek sunarak teşekkür etti.

Bu haber 1004 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklamı Geç