• BIST 78.844
  • Altın 125,429
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Karaman 11 °C
  • Konya 11 °C
  • Ankara 8 °C
  • Antalya 19 °C
  • İçel 21 °C

AK Parti’nin Milletvekili Aday Profili

Osman BURÇAK

Partiler milletvekili adaylarını belirleyerek Yüksek Seçim Kuruluna bildirdiler.

Listeye girenler, giremeyenler konuşulmaya ve tartışılmaya devam ediliyor. Özellikle Ak Partideki 3 dönem kuralı nedeniyle partinin kuruluşundan itibaren vitrinde yer almış vizyon ve misyon sahibi kişilerinde aday olamaması nedeni ile listelerin nasıl şekilleneceği  ve 3 dönem kuralına takılan milletvekillerinin tavırları kamuoyu tarafından merak ediliyordu.

Ak Parti de şu ana kadar muhalefetin dört gözle beklediği parti içi ayrışmaya yol açacak, fitneye vesile olacak herhangi bir durum yaşanmadı. Ak Partinin milletvekili aday listesine baktığımız zaman listedeki isimlerin hakikaten yeni yüzlerden ve daha genç isimlerden oluştuğunu söyleyebiliriz. Çoğu siyaseten yeni isimler olduğu için bu yükü ve misyonu taşıyıp taşıyamayacakları merak konusu. Belirlenen bu isimlerin Ak Partiye güç katıp katmayacakları 8 Haziran günü belli olacak.

Geçtiğimiz günlerde Bugün TV de Samanyolu Grubunun Ankara temsilcisi Abdullah Abdülkadiroğlu Ak Parti’nin milletvekili adaylarını değerlendiriyordu.  Ak Partinin milletvekili adayları için 2002, 2007 ve  2011’deki milletvekili adaylarına göre çok yetersiz ve temsil kabiliyeti olmayan insanlardan oluştuğunu söylüyordu. Milletimiz bu adaylardan hiçbir şey beklemesin.  Mecliste yeni bir şey söyleyecek, proje üretecek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşımaktan çok uzak bir kadro olduğunu savunuyordu. Adayların çoğunun gazeteci olduğunu bu insanların zaten yıllardır televizyon ekranlarında fikirlerini her zaman söylediklerini belirterek bu insanlardan hiç bir şey beklenmemeli diyordu.

Cennet mekan Sultan Abdülhamit  Han’a sormuşlar. Sultanım hasta adam denilen Osmanlı’yı 33 sene bir karış toprak vermeden nasıl ayakta tuttunuz. Sultan Abdülhamit Han’ın cevabı enteresandır. Ben kurmuş olduğum istihbarat teşkilatı sayesinde düşmanlarımın benim ve ülkem hakkındaki düşüncelerini öğrenir ve onların dediklerinin tam tersini yapardım. İşte bu sayede ülkemi düşmanların kötü emellerinden koruyabildim der.

İşte Ak Parti milletvekili adaylarının tespitinde ne kadar isabetli davranıldığını anladım. Aday adaylarını tespit komisyonlarını yürekten kutluyorum. Hedefi  12 den vurduklarından artık hiç şüphem yok.       

Ayrıca bugüne kadar tek başına iktidarları hep savunduklarını  ama bugün toplumun bir çok kesiminin tek başına iktidar  olsa da şu sorunları çözse demediğini, aksine insanların koalisyonları özlediğini söylüyordu.  Abdullah bey seçimlere 2 ay kala Ankara’da koalisyonların konuşulmaya başlandığını, bu koalisyonun Ak Parti- MHP ‘mi, yoksa Ak Parti CHP’mi olur yada Ak Parti daha düşük oy alırsa CHP – MHP ‘mi olur  bunlar konuşuluyormuş. İlk etapta çok şaşırdım ama bir süre sonra kendimi toparladım.

Konuşulanları dinledikçe  acaba ben başka bir ülkede mi yaşıyorum , ya da bunlar hangi ülkeden bahsediyorlar diye kendi kendime sormadan edemedim. Diyorlar ki, Türkiye’de ekonomi dibe vurmuş, esnaflar kepenk kapamışlar, yatırımlar durmuş, işçi, emekli kan ağlıyormuş. Eğer böyle giderse Türkiye Suriye’de olduğu gibi  sosyal bir patlamaya gebeymiş. Her an her şey  olabilirmiş. Çok merak ediyorum. Bu söylenenlere Türkiye’de kaç kişi inanır acaba.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız artık eski Türkiye yok, yeni Türkiye var derken ne demek istediğini anladım. Bu ülkede eski Türkiye özlemiyle yanıp tutuşanlar olduğunu öğrendim. İstikrarsızlıktan , kaos ortamından medet uman, bulanık suda balık avlamak için yanıp tutuşanlar  olduğunu öğrendim.

Unutmayın! Herkesin bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır. Birileri her ne kadar kriz senaryoları yazsa da, Koalisyonlu Türkiye özlemiyle yanıp tutuşsa da, ben inanıyorum ki bu senaryoların hepsi boşa çıkacak . Bu ülke inşallah 12 sene öncesindeki gibi koalisyonlara asla mahkum olmayacak. Şu anda  HDP barajı aşar mı yoksa aşamaz mı tartışmalarının yerine,HDP barajı aşsamı iyi olur aşmasa mı iyi olur tartışması almış durumda. Neredeyse HDP barajı aşamazsa ülkede kaos olur diyerek partisiz oyları etkilemek istiyorlar. Ama başaramayacaklar. Allah’ın izniyle milletimiz kendisine ekmek verenle tokmak vuranı ayırt edebilecek basirete sahiptir. Milletimiz yine oyunu istikrardan yana ve hizmetten yana kullanacaktır. Aziz milletimiz Ülkemiz üzerine oynanan kirli senaryoları boşa çıkaracaktır. Milletimiz kendi iktidarına sahip çıkacak ve her zaman olduğu gibi sağduyu galip gelecektir.

Bu insanlar için diyecek fazla bir şey yok. Ne diyelim, Allah ıslah eylesin…..Amin

Selam ve Dua ile...

Bu yazı toplam 2392 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim