Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
AK PARTİ’Lİ YÖNETİCİLER HAREKETE GEÇTİ
Reklam

AK PARTİ'Lİ YÖNETİCİLER HAREKETE GEÇTİ

Gençlere iş kapısı olarak hizmete açılan ve Karaman’ın Ermenek İlçesinde faaliyet gösteren Assistt Çağrı Merkezinde çalışan personel sayısında yüzde 80’lere varan bir düşüş yaşandığı öğrenildi.

Reklam
02 Aralık 2019 - 13:22 - Güncelleme: 02 Aralık 2019 - 17:03

LÜTFİ ELVAN’IN EMANETİ KAPANMAYLA KARŞI KARŞIYA MI ?

Haber: Serdar ÖZGÜR

Son 3 yıldır personel alımı yapılmadığı öğrenilen Ulaştırma Bakanlığı denetiminde Türk Telekom Avea Merkezi bünyesindeki Ermenek Assist Çağrı Merkezinde performans değerleri çok yüksek olan Ermenek lokasyonunda çalışanların, performans düşüklüğü ve çeşitli bahanelerle  işten çıkarıldıkları iddia edildi.

Yaşanan bu durumlar, Çağrı Merkezi çalışanlarını da tedirgin etti. 120’den 26’’ya düşen personel sayısı mevcut çalışanları da endişelendirdi.

AK PARTİ’Lİ YÖNETİCİLER HAREKETE GEÇTİ

Dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından Ermenek İlçesine kazandırılan Assistt Çağrı Merkezi 120 personeli ile bölgede hizmet veriyordu. Ancak son alınan bilgilere göre personel sayısı yüzde 80’lere veren kayıpla 26’ya kadar düştü.

Şirketin ekonomik sebeplerle Ermenek  lokasyonuna  üç  senedir   asistan alımı yapmadığı öngörülürken,  farklı illerde bulunan lokasyonlara  asisten alımları ise kafaları karıştırdı.

Ermenek’de Assist Çalışanlarının mevut sıkıntlarına çözüm bulmak için de Ak Parti Ermenek İlçe Yönetimi harekete geçti.

Durumu ilgili kurumlar ve yetkililere bildirdikleri öğrenildi.

Ak Parti Ermenek İlçe Başkanlığı, Mevlüt Sarıtaş öncülüğünde duruma el attı. 

Bölgelerinde nice zorluklar ve çabalarla  açılan Ermenek için bir fırsat   gençlere iş kapısı olan  Assistt Çağrı merkezinde çalışan asistanların, istihdam endişesine karşı rapor hazırladı.

Ak Parti İlçe Başkanlığının, 120 kişiye iş sahası olan lokasyonun 26’ya kadar düşmesine karşı, mevcut çalışanların da haklarını gözeterek konunun takipçisi oldukları öğrenildi. 


Bu haber 7012 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..