AK PARTİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ
Reklam

AK PARTİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

02 Aralık 2019 - 13:03

ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:

Tüm Engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü gönülden tebrik ediyorum. 

3 Aralık günü, Birleşmiş Milletlerin kararı ile engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla ‘Uluslararası Engelliler Günü’ olarak ilan edilmiştir. Engelli kardeşlerimizin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından önemli olan 3 Aralık günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. 


Engelli olma hali her insanın başına gelebilecek her insanın hayatta karşılaşabileceği bir durumdur. Doğuştan veya daha sonra çeşitli nedenlerle gerçekleşen engelli olmak asla bir kusur olmayıp yaşama ve topluma katılmaya da bir engel değildir. 


Engelli engelsiz tüm vatandaşlarımız insan olma onuruna yaraşır bir şekilde yaşama hakkında sahiptir. Engelli kardeşlerimizin eşit vatandaşlar olarak toplumsal yaşama tam olarak katılmaları, ayrımcılığa maruz kalmamaları, fırsat eşitliğinden yararlanarak eşit bireyler olarak haklarını tam ve eksiksiz olarak kullanabilmeleri amacıyla çok önemli düzenlemeler ve çalışmalar yapılmış yapılmaya da devam etmektedir. 


Engelli kardeşlerimiz spor, sanat, edebiyat, sivil toplum, siyaset ve iş dünyası gibi her alanda sergiledikleri üstün başarılarla, azim ve kararlılıklarıyla hepimize örnek olmaktadırlar. Son olarak Karaman Oturarak voleybol takımımız İtalya’nın başkenti Roma’da Sit2Play projesi kapsamında düzenlenen Uluslararası Oturarak Voleybol Turnuvası’nda namağlup olarak Avrupa şampiyonu olmuş ülkemiz ve Karamanımız adına çok önemli bir başarıya imza atmış bizleri gururlandırmışlardır. Bu vesile ile Oturarak Voleybol takımımızı buradan bir kez daha tebrik eder, antrenör ve sporcularımıza teşekkür eder, bundan sonraki müsabakalarda da üstün başarılar diliyorum. 

Bu duygu ve düşünceler ile engelli vatandaşlarımızın “Dünya Engelliler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar,  aileleri ve sevdikleriyle beraber sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri dileğiyle selam ve sevgilerimi sunarım.” dedi.


Bu haber 725 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..