AK Parti Karaman Milletvekili
Reklam

AK Parti Karaman Milletvekili

AK Parti Karaman Milletvekili, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Çevre ve Doğal Kaynaklar Komisyonu Başkan Vekili Dr. Recep Şeker, Komisyon toplantısına katılmak üzere Kırgızistan’a gitti.

03 Haziran 2019 - 16:23

DR. RECEP ŞEKER,  ATA YURDUMUZ KIRGIZİSTAN’DA


Kırgızistan Parlamentosunun ev sahipliğinde Bişkek’te 5’ncisi yapılan Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Çevre ve Doğal Kaynaklar Komisyonu toplantısına Türkiye’nin yansıra Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan’dan Milletvekilleri ve diplomatlar katıldı. 
“Doğal Kaynakların Çevreye Uyumlu Kullanımına Mevzuat Desteği” konulu toplantıda gündem ile ilgili rapor ve tavsiye kararları kabul edildi. Türk dünyasının ortak tohum gen bankasının kurulması ve bu alanda işbirliği yapılması, komisyonun bir sonraki toplantısının 2020 yılında Türkiye’de Karaman’da düzenlenmesi kararlaştırıldı. 
Dr. Recep Şeker ve beraberindeki heyet, Kırgız Cumhuriyeti Yüksek Meclis Başkanı Dastanbek Cumabekov’u ziyaret ederek bir görüşme yaptı. 
Kırgızistan Meclis toplantısına da katılan, Dr. Recep Şeker ve beraberindeki heyet daha sonra Türkiye-Kırgızistan Manas Üniversitesi’ni ziyaret ederek yetkililer ile görüştü.  
Dr. Recep Şeker Azerbaycan devlet televizyonuna ve Kırgızistan televizyonuna katılarak bilgilendirmelerde bulundu. 
 Dr. Recep Şeker ve beraberindeki heyet toplantı ve temasların ardından Türkiye’ye döndü.


 

Bu haber 1015 defa okunmuştur.