Reklamı Geç
Reklam
AK PARTİ İL VE MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI
Reklam
Reklam

AK PARTİ İL VE MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan 3 Aralık Dünya Engelliler günü vesilesi ile ilgili yaptığı açıklamada;

Reklam
03 Aralık 2019 - 10:41

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin  Çağlayan 3 Aralık Dünya Engelliler günü vesilesi ile ilgili yaptığı açıklamada;  

“Birleşmiş Milletler öncülüğünde 1992 yılında kabul edilen ve tüm dünya ülkeleri tarafından benimsenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün başta ülkemiz olmak üzere dünyadaki tüm engelliler için hayırlara vesile olmasını temenni eden 

Çağlayan açıklamalarına şu şekilde devam etti. “Hızla büyüyen, çalışkan ve dinamik bir nüfusa sahip olan ülkemizde, engelli vatandaşlarımız için AK Parti iktidarları döneminde çok büyük reformlar yapıldı. 'İhmal edilen ve görmezden gelinen engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamdaki ihtiyaçlarını önemseyen AK Parti hükümeti, toplumda yer alma hakkını önemseyerek kanuni yasal düzenlemeler yaparak ihmal edilmişliğin önüne geçti.

 AK Parti herzaman  sosyal devlet ilkesini baz almıştır, Engellilerimizin çağdaş ülkelerdeki gibi sosyal hizmet ve güvenceye kavuşmasını sağladı. Özürlüler kanunu ile birlikte engellilerimizin iş hayatında daha etkin yer almalarını sağladık ve özel sektörlerde özürlü istihdamını teşvik edici hatta zorlayıcı kanunlar çıkardık.

Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bütün toplumumuzu, bu alanda daha sorumlu davranmaya, daha yüksek bir hassasiyet göstermeye ve özürlülük sorununun çözümüne katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Bu düşüncelerle Dünya Engelliler Günü'nün engelli vatandaşlarımız ve tüm dünyadaki engelliler için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.


AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI


AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç 3 Aralık Dünya Engelliler günü vesilesi ile bir mesaj yayınladı. Başkan Tunç mesajında;

Günlük hayat içerisinde kimseye muhtaç olmadan yaşamak, insan onuruna yakışır biçimde yer almak herkesin olduğu gibi engelli vatandaşlarımızın da en doğal ve temel hakkıdır. Bu hakkın sağlanmasında toplumun tüm kesimlerine önemli görevler ve sorumluluklar düşmekte. Bu insana ve topluma duyulan saygının bir gereğidir.

Onlara göstereceğimiz ilgi ve sorunlarına bulacağımız çözümler, üreten ve mutlu bireyler olarak ülke değerlerine katkıda bulunmaları sağlanmalıdır. 

Her sağlıklı birey birer engelli adayı olduğunu unutmamalı ve bu doğrultuda hareket etmelidir.

 “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” bilinciyle hareket ederek sadece Dünya Engelliler Günü'nde değil yılın her gününde, engellerin kaldırıldığı bir dünya için kurum ve kuruluşların ve bireylerin daha çok gayret göstermesini temenni eder tüm engelli kardeşlerimize mutlu ve sağlıklı günler dilerim.
Bu haber 844 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..