Reklam
AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan
Reklam
Reklam

AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan

Başkan Abidin Çağlayan, Ahilik Haftası Kutlamaları Etkinliklerine Katıldı

Reklam
18 Eylül 2019 - 12:07

Bu yıl 32.si düzenlenen Ahilik Haftası Etkinlikleri Karaman'da coşku ile kutlandı. Kutlamalara, Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, daire müdürleri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikler Şed kuşatma töreni, yılın ustası, kalfası ve çırağına plaket takdim edilmesi ve başkanların esnaf çadırlarını gezmesiyle devam etti.

Ahiliğin şehrin en temel kalkınma unsurlarından olduğunu belirten Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, "Ahi Evran Veli tarafından 1200'lü yıllarda Anadolumuza göç eden Türkmenlere hem barınma hemde beslenme imkanları sağlanabilmesi ve vasıflı bir üretici haline getirmek için kurulmuş bir harekettir.

Arapça kelime anlamının 'Kardeşlik' olması hasebiyle günümüzde de esnaflarımız ve tüccarlarımız büyük bir özveri, birlik ve beraberlik içerisinde bu hareketi devam ettirmişlerdir. Toplumun dinî, sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasî bütün kesimlerini kucaklayan ve vatanına, milletine hizmet eden hayırlı nesillerin yetişmesi amacını güden bu kuruluş vesilesi ile bütün Ahilerimizin Ahilik haftasını en içten dileklerimle kutluyorum." dedi.

Bu haber 617 defa okunmuştur.