Ahilik Haftası Kutlamaları
Reklam

Ahilik Haftası Kutlamaları

Vali Fahri Meral, bu yıl 32 incisi düzenlenecek olan Ahilik Haftası kutlamaları nedeniyle Ahilik Haftası Kutlama Heyetini makamında kabul etti.

16 Eylül 2019 - 14:38

16 - 18 Eylül 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Kültür Haftası kutlamaları hakkında Vali Meral’e bilgiler veren Başkan Uysal, esnaf ve sanatkârlara vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti.

Ziyarette, kutlama heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Meral, Ahilik geleneğinin yaşatılmasına dönük gayretleri takdirle karşıladığını ifade ederek, Ahilik Kültür Haftası kutlamalarının gerek Ahi Evran-ı Veli'nin hatırasının yadedilmesi, gerekse değerlerimizin korunması ve geleceğe taşınması bakımından büyük önem taşıdığını belirtti.

Vali Fahri Meral, ziyaretin sonunda Karamanlı Esnaf ve Sanatkârların Ahilik Kültür Haftası’nı tebrik ederek, etkinliklerin hayırlar getirmesini diledi.

16 Eylül 2019 Pazartesi günü Valilik Makamında gerçekleşen ziyarete, Ticaret İl Müdürü Ayşe Ünal, Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
 

Bu haber 518 defa okunmuştur.