Reklam
Reklam
Reklam
“Adil Karar ve Müjdeli Bir Haber Bekliyoruz”

“Adil Karar ve Müjdeli Bir Haber Bekliyoruz”

Türk Eğitim-Sen Karaman Şube Yönetim Kurulu Karaman’da yaşanan eğitim-öğretim sorunları ve 15 Temmuz hain darbe, iç savaş ve işgal planı sonrası yaşanan; açığa alma-ihraç durumları hakkında Karaman Valisi Süleyman Tapsız ile görüşme yaptı.

20 Ekim 2016 - 15:27

Şube Başkanı Ziya Hotamışlı;

“Karaman’da açığa alma ve ihraçlarla ilgili olarak hangi kriterlerin esas alındığına dair tereddütler olduğunu, en ufak bir bağlantısı olmadığı halde açığa alınan, ihraç edilenler olmuştur. Bu durum eğitim camiasında moral motivasyon bozukluğu yaşatmıştır. Genel Merkezimizin yaptığı ve basında da çok büyük yankı bulan ankette de çarpıcı ve ürpertici sonuçlar ortaya çıkmıştır.

Açığa alınma ve ihraçta somut ve güvenilir bilgi, belgenin esas alınması, soruşturma ve savunma hakkının verilmesi evrensel hukuk kurallarının vazgeçilmez ilkesi olduğu herkesin malumudur. Türk Eğitim-Sen Genel Merkezimiz bu konuda çalışmalar yapmakta ve başta Sn. Cumhurbaşkanımız, Sn. Başbakanımız ve muhalefet parti liderleri olmak üzere ilgili  her kesime gereken bilgi, belge, gözlem, tespit ve kanaatlerini aktarmaktadır… 

Açığa alma-ihraç sebebiyle hizmetli, memur, öğretmen, sağlıkçı ve diğer meslek mensuplarının ruh ve beden sağlıkları bozulmuştur. Ağır bir şekilde ailevi, sosyal ve ekonomik zorluklar içindedirler… Bu sürecin daha fazla uzamadan adil ve acil olarak çözüme kavuşmasını ümit ediyoruz.

Ruh ve beden sağlığı, aile huzuru, ağız tadı bozulan, yaşama sevincini ve heyecanını kaybeden mesai arkadaşlarımız; ancak işlerine başladığı, öğrencilerine kavuştuğu zaman yeniden sağlıklı ve mutlu olacaklardır. 

Tunceli, Burdur, Mersin gibi illerimizde uygulanan göreve iade takdir ve tensiplerin; Karaman’ımızda da hayata geçirilmesini bekliyoruz.

Türkiye Kamu-Sen olarak, devletimizin ve milletimizin varlığı birliği ve bağımsızlığına yönelik her türlü iç dış tehdit, tehlike ve saldırıya karşı verilen-verilecek mücadelenin sonuna kadar yanındayız. Kaybedecek ne bir karış vatan toprağımız, ne de bir tek vatan evladımız vardır!

Yargılama sonucu suçluluğu tespit edilenler ile masum ve mağdurların hiçbir şekilde aynı kefede değerlendirilmemesi gerekir. Bu meyanda herkesin gözü kulağı; gelecek müjdeli bir karar ve haberdedir.

Norm kadro uygulamasında, güncellenmesinde sıkıntılar yaşanmaktadır. Ders kitapları hala tamamlanamamıştır.

Karaman’da bir okul binası her an yıkılabilir, Allah korusun çok büyük facia yaşanabilir. O binada öğrenci ve öğretmenin can güvenliği tehlikededir. Bu durumu geçen sene resmi yazıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne birdirdik.

Valimiz Süleyman Tapsız; ülkemizin çok büyük bir badirenin eşiğinden, uçurumun kıyısından döndüğünü, milli birlik ve dayanışma ruhunun geleceğimizin teminatı olduğunu belirtti. Karaman’da eğitimin kalite ve seviyesinin daha ileriye yükseltilmesi yönünde teklif, çaba ve çalışmayı daima desteklediklerini, verilen bilgilerin ve yapılan uyarıların takipçisi olacağını söyledi.”

Bu haber 2380 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..