Reklam
Reklam
Reklam
7 PROJE KABUL EDİLDİ
Reklam

7 PROJE KABUL EDİLDİ

2019-2020 Yatırım Programı kapsamında,

12 Kasım 2019 - 14:15

Konu hakkında bilgiler veren Karaman Tarım İl Müdürlüğü;

"KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı projelere verdiği destekle bölgemiz kalkınmasında her gecen gün önemli bir rol üstlenmektedir. Bu kapsamda KOP tarafından 2019 yılında yürütülen KOP Kırsal Kalkınma Programı ve KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projeleri (TEYAP) programlarında hibe çağrısına çıkılmıştır.  


İl Müdürlüğümüz, Karaman tarımının gelişmesi ve tarıma dayalı sanayinin hammadde ihtiyacının karşılanması, çiftçilerimizin gelirlerinin artırılması için çeşitli projeler üretmektedir. Bu süreçte sadece tarımsal üretimin geliştirilmesi değil birim alandan daha fazla gelir elde edilebilen ürünlerin üretim desenine katılması, ürünlerin pazarlanması ve tarımsal örgütlerin kapasitelerinin artırılmasına yönelik projeler ortaya koymaktadır.


KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından 2019 yılında çıkılan hibe çağrılarına İl Müdürlüğümüz ve İlçe Müdürlüklerimizce 5.397.000 TL tutarında 8 adet proje başvurusunda bulunulmuştur. KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca yapılan değerlendirme sonucunda 2017 yılında hibe sözleşmesi imzalanmış ve halen yürütülmekte olan 2 adet projeye de ek ödenek tahsisi ile birlikte 3.962.550 TL tutarında 7 adet proje kabul edilmiştir. İl Müdürlüğümüz tarafından daha önce KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı destekli yürütülmekte olan projeler ve yeni hibe desteğine uygun görülen projeler ile birlikte 2019-2020 yıllarında 7.141.550 TL tutarında Karaman tarımına yatırım yapılacaktır.


   

Bu haber 1153 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..