4006. TUBİTAK Bilim Fuarı Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Reklam

4006. TUBİTAK Bilim Fuarı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Düzenlenen “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı” sergisi tüm hızıyla devam ediyor.

19 Nisan 2017 - 18:50 - Güncelleme: 19 Nisan 2017 - 19:07
Reklam

Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Düzenlenen “4006 Tübitak Bilim Fuarları Destekleme Programı”  sergisi tüm hızıyla devam ediyor.

Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yusuf Salık, “Din ilimleri ile fen ilimlerinin bilinmediği bir yerde istenilen başarı hiçbir zaman elde edilmez. Mutlaka ikisi beraber yürütülmelidir ki bir sonuç elde edilsin. Tek kanatlı kuş uçmaz, çift kanatlı kuş oldurma çabasındayız.” dedi.

Salık konuşmasında, “İmam hatip olarak sadece dini eğitim yapıp onun ötesinde başka bir iş yapmadığımızı göstermek üzere, sadece din eğitimine uğraşmadığımızı kültür dersleri ile de uğraştığımızı bugün burada ispatlamış oluyoruz. Unutmayalım ki belki burada öğrencilerimizin hazırlamış olduğu projeler bir büyük projenin henüz kıvılcımı konumundadır. Nice büyük alevler, yangınlar ufak bir kıvılcımdan başlar. Bizim öğrencilerimizin de yaptığı inşallah büyük projelerin bir kıvılcımını ateşlemekten ibaret olacaktır. Umut ediyoruz ki ileriki yıllarda çok daha projelere imza atacaklar, vatan, millet memleket uğruna güzel projeler yapacaklar.” ifadelerini kullandı.

Proje Yürütücüsü Ebru Yıldırım ise, bilim alanı üzerinde de bir güçlerinin olduğunu göstermek amaçları arasında yer aldığını söyledi. Yıldırım, “20 Proje ile katıldık TÜBİTAK Bilim Fuarına. 10 adet araştırma, 10 adet teknik tasarım projemiz var. Bu projelerimizden her birisi sunum aşamasında. İmam Hatip Lisesi’nin adını projelerimiz ile birlikte hem geliştirmek hem de öğrencilerimize bilimi yaşayarak öğretmen olduğunu amaçladık. Çok güzel ürünlerimiz var, emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum, onlar için de farklı bir etkinlik oldu.” dedi.

20 Nisan Perşembe günü de açık olan bilim fuarı ziyaretçilerini bekliyor.

Larende.com Ailesi olarak başarılarının devamını dileriz.

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 4360 defa okunmuştur.