Reklam
180’inci Kuruluş Yıldönümü
Reklam
Reklam

180’inci Kuruluş Yıldönümü

Vali Fahri Meral, Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 180’inci Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Reklam
13 Haziran 2019 - 23:01

Vali Meral yayınladığı kutlama mesajında; “ Ülkemiz ve milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini, büyük bir özveriyle yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın 180’ inci kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.
 
Devletimizin en köklü, en deneyimli kuruluşları arasında yer alan Jandarma Teşkilatımız, ülkemizin güvenliği, aşayişin sağlanması için sorumluluk alanındaki engin tecrübe ve birikimi ile üstlendiği tüm görevleri başarıyla yerine getirmektedir.
 
Üstlendiği önemli sorumluluğun bilinciyle eğitimli personeli, donanımı, disiplini ve vatan sevgisiyle hukukun üstünlüğünden taviz vermeden, yurdumuzun ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü koruyarak, huzur ve güvenliği sağlayan Jandarma Teşkilatımız, bu vatansever tutum ve üstün hizmet anlayışı ile Aziz Türk Milleti’nin gurur kaynağı olmuştur.
 
Mukaddes vatan toprakları uğruna canları pahasına görevini yaparken şehit olan kahraman askerlerimiz, milletimizin gönlünde ebediyen yaşayacaktır.
Büyük bir vazife aşkı ve sorumluluk anlayışı içerisinde görevini yerine getiren jandarma teşkilatımızın değerli mensuplarını, hayatlarını feda etme uğruna ortaya koydukları cesur, kararlı ve özverili çalışmalar için tebrik ediyorum.  
 
Bu düşüncelerle Jandarma Teşkilatının 180’ inci kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnet ve şükranla anarken,  Jandarma Teşkilatımızın değerli mensuplarına görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Bu haber 651 defa okunmuştur.